Fluke wprowadza nowe cęgowe mierniki prądu upływu - Fluke 368 FC i 369 FC - POMIARY ELEKTRYCZNE - FLUKE - MIERNIKI CĘGOWE - FLUKE CONNECT - FLUKE 368 FC - FLUKE 369 FC - PRĄD UPŁYWU
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Fluke wprowadza nowe cęgowe mierniki prądu upływu - Fluke 368 FC i 369 FC
drukuj stronę
poleć znajomemu

Fluke wprowadza nowe cęgowe mierniki prądu upływu - Fluke 368 FC i 369 FC

Fluke wprowadza nowe cęgowe mierniki prądu upływu - Fluke 368 FC i 369 FC
fot. Miernik cęgowy Fluke 369 FC

Nowe cęgowe mierniki prądu upływu Fluke 368 FC i 369 FC, właśnie wprowadzane do sprzedaży na rynku polskim, eliminują konieczność odłączania urządzeń i umożliwiają skrócenie czasu przestojów.

Prąd upływu może powodować niepożądane przestoje w wyniku powtarzającego się wyzwalania wyłączników GGCI oraz RCD w obwodach, stąd też jego pomiar jest ważną częścią programu konserwacji zapobiegawczej. Nowe cęgowe mierniki prądu upływu Fluke 368 FC i 369 FC to przyrządy pomocne dla elektryków w branży przemysłowej i techników z działów utrzymania ruchu, umożliwiające wykrywanie prądu upływu oraz dokumentowanie, rejestrowanie i porównywanie odczytów pomiarów. Dzięki tym działaniom można zapobiec występowaniu problemów i awarii, jednocześnie unikając odłączania urządzeń ważnych dla procesu produkcji.

Mierniki 368 FC i 369 FC są wytrzymałymi przyrządami wyposażonymi w szczęki o dużej średnicy (40 mm w przypadku modelu 368 FC, 61 mm w przypadku modelu 369 FC), co umożliwia pracę z grubszymi przewodami. Szczęki mierników są w pełni ekranowane i zaprojektowane w sposób umożliwiający dokładne pomiary nawet niewielkich sygnałów prądu upływu (od 10 μA) i ograniczenie do minimum zewnętrznych zakłóceń elektromagnetycznych. Mierniki prawdziwej wartości RMS są przeznaczone do wykonywania dokładnych pomiarów złożonych sygnałów, o maks. rozdzielczości 1 µA, a górny zakres pomiarowy wynosi 60 A.

Modele 368 FC i 369 FC należą do rodziny przyrządów Fluke Connect®, która obejmuje ponad 40 bezprzewodowych narzędzi diagnostycznych komunikujących się za pośrednictwem aplikacji Fluke Connect lub oprogramowania Fluke Connect Assets, czyli opartego na chmurze rozwiązania, które gromadzi pomiary i zapewnia kompleksowy wgląd w stan krytycznego wyposażenia. Pozwala to technikom rejestrować i udostępniać obrazy termiczne i pomiary elektryczne w czasie rzeczywistym, za pomocą smartfona czy tabletu, oraz automatycznie przesyłać je do chmury. Raporty można tworzyć i udostępniać bezpośrednio z miejsca wykonywania pomiaru za pośrednictwem poczty elektronicznej. 

Miernik cęgowy Fluke 368 FC

Aplikacja Fluke Connect umożliwia użytkownikom także współpracę w czasie rzeczywistym z innymi pracownikami za pośrednictwem połączeń wideo ShareLive™, co zwiększa efektywność pracy w terenie.

Mierniki cęgowe z klasą bezpieczeństwa CAT III 600 V są wyposażone w skierowaną do przodu latarkę LED, która umożliwia dokonywanie pomiarów w ciemnych szafkach rozdzielczych, a także w podświetlany wyświetlacz z funkcją automatycznego wyłączania.

Miernik cęgowy prądu upływu 369 FC

Miernik Fluke 369 FC o bardzo dużym rozwarciu szczęk na 61 mm umożliwia pracę na przewodach o bardzo dużej średnicy. Szczęki miernika są całkowicie ekranowane, co umożliwia dokładną rejestrację bardzo słabych sygnałów upływu (od 10 μA) oraz zmniejsza wpływ zewnętrznych zakłóceń elektromagnetycznych.

Podstawowe dane przyrządu:

  • Pomiar wartości skutecznej zapewniający dokładność podczas analizowania złożonych przebiegów niesinusoidalnych
  • Rozwarcie szczęk na 61 mm
  • Najwyższa rozdzielczość- 1 μA, pomiar wartości do 60 A
  • Funkcja wyboru filtra umożliwiająca eliminację zakłóceń
  • Odczyt wartości maksymalnej/minimalnej/średniej oraz funkcja wstrzymania odczytu
  • Skierowane do przodu oświetlenie LED ułatwiające pracę w ciemnych szafach rozdzielczych
  • Podświetlany wyświetlacz, funkcja automatycznego wyłączania podświetlenia oraz automatycznego wyłączania przyrządu, pozwalająca oszczędzać energię
  • Klasa bezpieczeństwa elektrycznego KAT. III 600 V
  • Rejestrowanie w pamięci wewnętrznej: do 65 000 punktów pomiarowych

Więcej informacji dotyczących mierników cęgowych prądu upływu Fluke 368 FC i 369 FC można znaleźć na stronie internetowej:
http://www.fluke.com/fluke/plpl/mierniki-cegowe/fluke-369-leakage-current-clamp-meter.htm?PID=81300

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Fluke Europe B.V.
Fluke Europe B.V.
ul. Kolejowa 5/7, Warszawa
tel.  +48 22 518 02 49
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl