Philips udostępnia innym firmom oświetleniowym swój zintegrowany system oświetlenia Indoor Positioning - INTELIGENTNE BUDYNKI - PHILIPS LIGHTING - ZINTEGROWANE SYSTEMY OŚWIETLENIOWE - INDOOR POSITIONING SYSTEM - INDOOR POSITIONING - VISIBLE LIGHT COMMUNICATION - YELLOW DOT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Philips udostępnia innym firmom oświetleniowym swój zintegrowany system oświetlenia Indoor Positioning
drukuj stronę
poleć znajomemu

Philips udostępnia innym firmom oświetleniowym swój zintegrowany system oświetlenia Indoor Positioning

Philips udostępnia innym firmom oświetleniowym swój zintegrowany system oświetlenia Indoor Positioning
fot. Certyfikowana oprawa YellowDot Ready LED od Grupy Trato-TLV

Program YellowDot umożliwia certyfikację oprawy oświetleniowej w zakresie kompatybilności ze zintegrowanym systemem oświetlenia Indoor Positioning (technologia pozycjonowania wewnątrz budynków) firmy Philips. Do programu jako pierwsza dołączyła Grupa Trato-TLV, prezentując oprawy oświetleniowe z systemem Indoor Positioning podczas targów Equipmag we Francji.

Firma Philips Lighting ogłosiła wprowadzenie programu YellowDot, umożliwiającego współpracę swojego zintegrowanego systemu oświetlenia Indoor Positioning z oprawami oświetleniowymi LED innych firm. Program YellowDot umożliwia producentom przetestowanie i certyfikację własnych opraw oświetleniowych LED, aby współpracowały ze zintegrowanym systemem Indoor Positioning firmy Philips, a do końca roku planowane jest wprowadzenie do sprzedaży w Europie sterowników YellowDot Ready LED (60, 100 i 150 W). To kolejny krok po przyjętym z entuzjazmem wprowadzeniu systemu do sprzedaży w Europie i na Bliskim Wschodzie, będący odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na systemy oświetlenia z technologią pozycjonowania wewnątrz budynków wśród producentów oświetlenia LED i klientów detalicznych.

– Dzięki programowi YellowDot firma Philips Lighting i jej klienci będą czerpać zyski z szybko rozwijającego się rynku systemów oświetleniowych dla obiektów handlowych, korzystających z technologii pozycjonowania wewnętrznego. Właściciele obiektów, zarówno sprzedawcy detaliczni, jak i właściciele supermarketów, będą mieli większy wybór w zakresie opraw oświetleniowych LED, które mogą połączyć z najbardziej dokładnym i skalowalnym na rynku systemem pozycjonowania wewnątrz budynków – przekonuje Simon den Uijl, Manager Indoor Positioning Partnerships w Philips Lighting.

Grupa Trato-TLV, francuski producent opraw oświetleniowych, jako pierwsza dołączyła do programu YellowDot i zaprezentowała oprawy oświetleniowe LED współpracujące z systemem Indoor Positioning firmy Philips podczas targów Equipmag, które odbyły się w Paryżu w dniach 12-14 września 2016 r. Grupa Trato-TLV od blisko 70 lat projektuje, produkuje i sprzedaje innowacyjne produkty oświetleniowe dla przemysłu usługowego, sklepów detalicznych i sieci sklepowych, sektora transportowego i instytucji opieki zdrowotnej.

– Dołączenie do programu YellowDot pozwala nam zapewnić naszym klientom dostęp do najlepszego na rynku rozwiązania w zakresie pozycjonowania wewnątrz budynków. Daje nam też przewagę konkurencyjną. Sterowniki YellowDot Ready firmy Philips Lighting umożliwiają komunikację za pomocą światła widzialnego przesyłanego za pośrednictwem naszych opraw oświetleniowych, bez niekorzystnego wpływu na zużycie energii czy ich żywotność –  zapewnił Guillaume Picha, Dyrektor generalny Grupy Trato-TLV.

Zintegrowany system oświetlenia Indoor Positioning firmy Philips Lighting współpracuje z poszczególnymi punktami oświetlenia, przesyłając niepowtarzalny sygnał identyfikacyjny za pośrednictwem modulacji światła (technologia Visible Light Communication Komunikacja za pomocą światła widzialnego). Jest on niezauważalny dla ludzkiego oka, ale wykrywalny przez aparat w smartfonie kupującego. Po pobraniu aplikacji klienci mają dostęp do usług opartych na lokalizacji, np. lokalizacji artykułów ze swojej listy zakupów z dokładnością do 30 cm. Strumień danych jest jednokierunkowy – żadne dane osobowe klientów nie są pozyskiwane przez system oświetlenia.

Ochrona prywatności

Opatentowany przez Philips system pozycjonowania wewnątrz budynków nie odczytuje danych ze smartfonów kupujących, a żadne dane kupujących nie są pozyskiwane ani przechowywane w systemie oświetlenia. Każda oprawa oświetleniowa przesyła jednokierunkowy strumień danych cyfrowych za pośrednictwem technologii VLC. Jednokierunkowy strumień danych jest niewidoczny dla ludzkiego oka, ale jest odbierany przez aparat w smartfonie. Kupujący może korzystać z usługi po pobraniu aplikacji sprzedawcy. Kodowane informacje o lokalizacji są wykorzystywane przez aplikację do świadczenia usług lokalizacyjnych. Kupujący może w dowolnym momencie wyłączyć aplikację.

System pozycjonowania wewnątrz budynków został zaprezentowany na stoiskach Philips Lighting [stoisko SILAB, 3C 125] oraz Grupy Trato-TLV [3D 032] w Paryżu w dniach 12-14 września podczas Equipmag – jednych z najważniejszych targów detalicznych we Francji.

Źródło: Philips Lighting

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl