Wystawa elektrycznych samochodów dla flot na targach w Warszawie - PRIUS - SAMOCHODY ELEKTRYCZNE - NISSAN LEAF - FLOTA SAMOCHODOWA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Wystawa elektrycznych samochodów dla flot na targach w Warszawie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wystawa elektrycznych samochodów dla flot na targach w Warszawie

Wystawa elektrycznych samochodów dla flot na targach w Warszawie
fot. ABB

Samochody elektryczne i hybrydowe są obecne na polskim rynku od wielu lat, a jak pokazują tegoroczne targi Fleet Market, nie są już one tylko technologiczną ciekawostką, ale stanowią realną ofertę dla przedsiębiorców.

Organizatorzy targów Fleet Market starają się zainteresować firmy ekologicznymi flotami samochodowymi i deklarują, że samochody z napędem elektrycznym są coraz częściej wybierane przez właścicieli firm.

Hyundai do Centrum EXPO XXI w Warszawie przywiezie aż dwa swoje nowe modele. Ioniq hybrydowy i Ioniq elektryczny. Oba te samochody doskonale wpisują się w panujący w Polsce i Europie trend. Pierwszy z nich to klasyczna hybryda, drugi to samochód w pełni elektryczny napędzany 120 konnym silnikiem. Podczas targów, po raz pierwszy w Polsce, będzie możliwość przetestowania i bezpośredniego porównania tych aut.

Dwa samochody zaprezentuje też KIA. Pierwszy to hybrydowa Optima, w której akumulatory można ładować z gniazda elektrycznego. Drugi, to całkowita nowość – Niro. Samochód ten, podobnie jak Hyundai Ioniq, został zaprojektowany od podstaw jako samochód hybrydowy, i tylko w takiej wersji występuje. 105 konny silnik spalinowy jest wspomagany 43 konną jednostką elektryczną. Samochód idealny dla przedsiębiorców, którzy chcą się wyróżniać, a jednocześnie zwracają uwagę na koszty.

Samochody z napędem elektrycznym na targach Fleet Market 2016

Koncern Toyota podczas targów zaprezentuje dwa nowe modele hybrydowe – Priusa i Lexusa RX450h. Główną zaletą Priusa są akumulatory, które ładują się niezwykle szybko, co pozwala korzystać z silnika elektrycznego niemal bez przerwy. Lexus RX oprócz ciekawej stylistyki udowadnia, że luksusowe i szybkie samochody potrafią być oszczędne. Układ napędowy rozwija moc 313 KM, co pozwala rozpędzić pojazd do 100 km/h poniżej 8 sekund, a dzięki zastosowaniu silnika elektrycznego, średnie spalanie nieznacznie przekracza 5 l/100 km.

Nowością w ofercie Volvo jest XC90 T8. T8 oznacza tyle, że pod maską znajduje się napęd hybrydowy, a akumulatory ładuje się z domowego gniazdka elektrycznego. Ten potężny SUV korzystając wyłącznie z silnika elektrycznego o mocy 88 KM rozpędzi się do prędkości 120 km/h. Kiedy silnik elektryczny wspomaga tubodoładowany silnik spalinowy, ten potężny SUV potrafi osiągnąć prędkość 250 km/h i rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 5,6 s. Średnie spalanie samochodu wyposażonego w zespół napędowy o mocy 408 KM to zaledwie 2,1 l/100 km.

Nissan, podobnie jak Toyota, od dawna posiada w swojej ofercie pojazdy elektryczne. Nissan Leaf, od momentu swojej premiery w 2010 roku jest najchętniej kupowanym samochodem elektrycznym na świecie.  Najnowsza, trzecia generacja tego auta zostanie zaprezentowana na targach Fleet Market. W modelu zastosowano pojemniejszy akumulator 30 kWh, dzięki któremu zasięg pojazdu wzrósł do 250 km na jednym ładowaniu. System szybkiego ładowania pozwala naładować akumulator do 80% pojemności już w 30 minut.

Wystawa samochodów elektrycznych już 22 listopada br. na targach Fleet Market 2016 w warszawskim Centrum EXPO XXI.

 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (2)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Brak obrazka
MIEJSCE TARGÓW: Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa (hale nr 1 i 3 - ekspozycje wystawców oraz sala konferencyjna na I piętrze - panel konferencyjny)
No avatar
alladyn-solar...
Oczywiście gdzieodbywają się te targi- nie podano....
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl