Fluke startuje z serią grudniowych seminariów i webinariów - TECHNIKA POMIAROWA - FLUKE - UTRZYMANIE RUCHU - SEMINARIA PRODUKTOWE - WEBINARIUM - FLUKE ACADEMY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Fluke startuje z serią grudniowych seminariów i webinariów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Fluke startuje z serią grudniowych seminariów i webinariów

Fluke startuje z serią grudniowych seminariów i webinariów

W ramach cyklicznego projektu Fluke Academy firma Fluke przygotowała na grudzień serię seminariów, które odbędą się w Lublinie, Łodzi i Szczecinie. Ich tematami będą: analiza jakości energii; badania termowizyjne w energetyce, przemyśle i budownictwie oraz utrzymanie ruchu – silniki elektryczne. Fluke zorganizuje w grudniu także webinaria, dostępne online dla wszystkich zainteresowanych, których tematami będą z kolei: predykcyjne utrzymanie ruchu, bezpieczeństwo pomiarów elektrycznych oraz technika pomiarowa w automatyce.

Już w najbliższy wtorek 6 grudnia w Lublinie w Hotelu Wieniawski odbędzie się seminarium Analiza jakości energii - normy i narzędzia

Energia elektryczna przestała być traktowana jako dobro – stała się towarem, a jej dotychczasowy odbiorca stał się klientem na rynku energii. Podobnie jak inne towary dostarczane do odbiorcy, energia elektryczna musi spełniać określone parametry jakościowe określone normami. Semiarium odpowie m.in. na pytania: jak dobrać analizator sieci do aplikacji, o czym mówią normy EN50160, IEC61000-4-30, w jaki sposób interpretować dane z analizatorów sieci, jak określić wolną moc przyłączeniową w sieci elektroenergetycznej, jak namierzyć i zmniejszyć straty dystrybucyjne. Podczas  seminarium zaprezentowanych zostanie również wiele studiów przypadku.

Już dzień później, 7 grudnia w Łodzi (Hotel Ambasador Centrum) odbędzie się Seminarium Badania termowizyjne w energetyce przemyśle, budownictwie.

Kamery termowizyjne to zawansowane urządzenie optoelektroniczne, które stały się jednym z podstawowych narzędzi diagnostycznych w energetyce, przemyśle, budownictwie, a nawet medycynie. Seminarium w Łodzi ma na celu dostarczenie niezbędnych podstaw teoretycznych do wejścia w świat podczerwieni, m.in. na co zwrócić uwagę podczas wyboru kamery termowizyjnej, w jaki sposób ustalić właściwy współczynnik emisyjności badanej powierzchni, na co zwrócić uwagę dokonując zewnętrznych pomiarów termowizyjnych, jak skorelować zobrazowanie termowizyjne z pomiarem obciążenia lub wibracji urządzeń elektromechanicznych, jak dokonać zmiany układu optycznego kamery, jak wykonać raport z badań.

Z kolei 8 grudnia odbędzie się seminarium w Szczecinie (Focus Hotel Szczecin) pt. Utrzymanie ruchu - silniki elektryczne. Silniki elektryczne zużywają około 60% energii elektrycznej w przemyśle. Często są również jednym z wielu elementów infrastruktury krytycznej w procesie produkcyjnym, przez co wymagają największej uwagi w utrzymaniu ich w dobrym stanie technicznym. Prowadzący seminarium odpowiedzą m.in. na pytania: w jaki sposób dokonywać diagnostyki falowników, czym są i jak mierzyć prądy Sigma i prądy w przewodzie PE,  jak zmierzyć i uniknąć prądów łożyskowych, jak interpretować dane z wibrometrów, czy analizatorem sieci możemy zidentyfikować asymetrię wałów.

Również na grudzień firma Fluke zaplanowała trzy webinaria (seminaria online). Pierwsze z nich (organizowane wspólnie z firmą Farnell elemen14) odbędzie się 2 grudnia, dotyczyć będzie tematyki Predykcyjnego Utrzymania Ruchu (rejestracja online: http://www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2377300/Registration), a kolejne – 6 grudnia i dotyczyć będzie tematyki Bezpieczeństwa pomiarów elektrycznych (rejestracja online: http://www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2231916/Registration). Ostatnie z tegorocznych webinariów planowane jest na 8 grudnia, jego temat to Technika pomiarowa w automatyce z wykorzystaniem przyrządów FLUKE (rejestracja online: http://www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2231879/Registration)

Do udziału w seminariach i webinariach Fluke zaprasza: techników i inżynierów utrzymania ruchu, elektryków, elektroników, kierowników zakładów, inspektorów ds. energii, wykonawców prac elektrycznych i obiektowych, inżynierów i techników pomiarowych oraz wszystkich specjalistów chcących podnieść swoje kwalifikacje.

Źródło: Fluke

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Fluke Europe B.V.
Fluke Europe B.V.
ul. Kolejowa 5/7, Warszawa
tel.  +48 22 518 02 49
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl