Fluke wprowadza dwie nowe kamery, poszerza możliwości serii eksperckiej i serii profesjonalnej - KAMERY TERMOWIZYJNE - FLUKE - TERMOGRAFIA - FLUKE CONNECT - MULTISHARP FOCUS
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Fluke wprowadza dwie nowe kamery, poszerza możliwości serii eksperckiej i serii profesjonalnej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Fluke wprowadza dwie nowe kamery, poszerza możliwości serii eksperckiej i serii profesjonalnej

Fluke wprowadza dwie nowe kamery, poszerza możliwości serii eksperckiej i serii profesjonalnej
fot. FLUKE TiX580

Firma Fluke wprowadza na polski rynek dwie nowe kamery termowizyjne o wysokiej rozdzielczości: model TiX580 z serii eksperckiej oraz model Ti480 z serii profesjonalnej. Obie nowe kamery cechują się wyjątkową rozdzielczością 640 x 480 pikseli zapewniającą wysoką dokładność pomiarów i precyzję wyświetlanych obrazów, a dzięki temu przynoszącą szybsze i bardziej wiarygodne wyniki kontroli o krytycznym znaczeniu; dodatkowo funkcja ustawiania ostrości MultiSharp zapewnia ostre obrazy nawet w trudnych warunkach.

Termografia to cenne narzędzie mogące znacząco wpływać na skuteczność rozwiązywania problemów i konserwacji. Zidentyfikowanie problemów zanim staną się zagrożeniem, pozwala przeznaczyć czas i pieniądze na konserwację tych obszarów, które potrzebują jej najbardziej.

Wprowadzane przez Fluke Corp. nowe kamery termowizyjne Fluke Ti480 i TiX580 o rozdzielczości 640 x 480 pikseli z funkcją MultiSharp, zapewniają wyjątkową jakość obrazu podczas konserwacji urządzeń przemysłowych, procesowych i energetycznych oraz przeglądów budynków przez profesjonalistów, którzy potrzebują wysokiej dokładności pomiarów w celu szybkiego wykrywania problemów.

Obie kamery zostały również wyposażone w nowe, zaawansowane i łatwe w obsłudze oprogramowanie komputerowe Fluke Connect Smartview, służące do optymalizowania i analizy obrazów i umożliwiające szybkie tworzenie raportów dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Dzięki modelowi Ti480 firma Fluke wprowadza rozdzielczość 640 x 480 pikseli do wytrzymałych kamer z pistoletowym uchwytem. Kamera zapewnia sprawną obsługę jedną ręką oraz umożliwia szybkie i dokładne przeprowadzanie wielu przeglądów. Jest to automatyczna kamera do codziennego użytku podczas prac konserwacyjnych, która zapewnia czterokrotnie większą rozdzielczość w porównaniu z większością typowych urządzeń dostarczających jedynie obrazy w rozdzielczości 320 x 240 pikseli.

Nowa kamera termowizyjna TiX580 jest wyposażona w wyświetlacz odchylany pod kątem 240 stopni, który pozwala użytkownikom na łatwą rejestrację termogramów ponad obiektami, pod nimi lub zza nich. Wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala zapewnia 1,5 razy większy obszar podglądu niż standardowe 3,5-calowe ekrany i umożliwia użytkownikom szybką identyfikację problemu na miejscu oraz bezpośrednią edycję obrazów w kamerze, co skraca czas ich obróbki po powrocie do biura.

FLUKE Ti480

Kamera termowizyjna FLUKE Ti480

Obie kamery są wyposażone w zaawansowaną funkcję ustawiania ostrości MultiSharp™, która wykonuje wiele zdjęć za jednym naciśnięciem przycisku. Następnie kamera łączy je w jeden termogram, na którym zarówno bliskie, jak i odległe obiekty są ostre. Dzięki temu użytkownik zyskuje pewność, że po powrocie do biura będzie miał do dyspozycji dokładne, wyraźne i ostre obrazy bez względu na warunki panujące na obiekcie.

Funkcje obu kamer:

  • SuperResolution — funkcja, która rejestruje wiele obrazów i łączy je w jeden, aby uzyskać wyraźny, ostry termogram o rozdzielczości 1280 x 960 pikseli — czterokrotnie więcej pikseli niż na obrazie 640 x 480.
  • LaserSharp® Auto Focus — funkcja wykorzystująca laserowy pomiar odległości w celu precyzyjnego określenia dystansu do celu w celu uzyskania ostrzejszych i dokładniejszych zdjęć.
  • Fluke IR-Fusion® — funkcja, która oprócz obrazu w podczerwieni rejestruje także obraz w świetle widzialnym i łączy je na trzy różne sposoby: obraz w obrazie (PIP), pełny obraz w świetle widzialnym i AutoBlend™. 
  • Program komputerowy Fluke Connect SmartView® — optymalizuje i analizuje termogramy, tworzy indywidualne raporty i eksportuje termogramy w wielu formatach do usługi Fluke Connect Cloud.

Zgodność z Fluke Connect

Nowe  kamery termowizyjne są zintegrowane z systemem Fluke Connect. Jest to platforma umożliwiającą użytkownikom przyrządów Fluke odbieranie, przechowywanie i wizualizowanie danych pomiarowych oraz tworzenie raportów z ponad 40 bezprzewodowych przyrządów pomiarowych należących do systemu Fluke Connect. Ten system pozwala technikom na rejestrację i udostępnianie termogramów wraz z pomiarami elektrycznymi i nie tylko, w czasie rzeczywistym za pomocą smartfonów i tabletów oraz ich automatyczne przesyłanie do chmury.

System Fluke Connect zapewnia symultaniczny dostęp do danych z obiektu, biura lub innego miejsca, co umożliwia szybsze podejmowanie decyzji. System umożliwia także współpracę w czasie rzeczywistym między członkami zespołów za pomocą połączeń wideo ShareLive™, co podnosi produktywność prac prowadzonych na obiekcie.

Termogramy z kamery są bezprzewodowo synchronizowane z systemem Fluke Connect i mogą zostać dołączone do rekordu zasobu lub zlecenia pracy. Raporty można tworzyć i udostępniać bezpośrednio z miejsca wykonywania pomiaru za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Szczegółowe dane techniczne TiX580:
http://www.fluke.com/fluke/plpl/kamery-termowizyjne/fluke-tix580.htm?PID=81515

Szczegółowe dane techniczne Ti480:
http://www.fluke.com/fluke/plpl/kamery-termowizyjne/fluke-ti480.htm?PID=81506

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Fluke Europe B.V.
Fluke Europe B.V.
ul. Kolejowa 5/7, Warszawa
tel.  +48 22 518 02 49
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl