Nowe zdalnie odczytywane liczniki zużycia energii
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe zdalnie odczytywane liczniki zużycia energii
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe zdalnie odczytywane liczniki zużycia energii

Jak dowiadujemy się z „Parkietu” grupa Energia rozbudowuje system zdalnych liczników na Pomorzu. Zostało zainstalowane już ponad 2100 liczników zdalnego odczytu zużycia energii.

Około 1500 takich urządzeń, zostało zainstalowanych przez Energia-Operator na Półwyspie Halskim, przede wszystkim w Chałupach, Kuźnicy i Juracie. Po 200 nowych urządzeń zastąpiło stare liczniki w Gdańsku, Kartuzach i Rotmace.

Jak wynika z założeń strategicznych Energi, w 2010r. zdalnym pomiarem energii elektrycznej zostaną objęci wszyscy odbiorcy przemysłowi, a do końca 2015 wszyscy klienci indywidualni.

„Parkiet” wspomina, że Energia obsługuje 2,8 mln klientów indywidualnych oraz ponad 300tys firm. Aby cele zostały zrealizowane, średnio na przestrzeni 6 lat, należy wymieniać 2000 liczników dziennie. Przypuszczalnie wymiana jednego to koszt około 500 zł, wynika z tego, że cały projekt to koszt nie bagatela 1,5mld zł.


Źródło
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl