Ogólnopolska konferencja Projekt BMS 2017 - PROJEKT BMS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Ogólnopolska konferencja Projekt BMS 2017
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ogólnopolska konferencja Projekt BMS 2017

Ogólnopolska konferencja Projekt BMS 2017

Systemy BMS – droga do energooszczędności i efektywnej modernizacji budynków w świetle Dyrektyw Unii Europejskiej. Proces inwestycyjny od zamówień publicznych po realizacje.

18-19 października 2017 w Hotelu Lamberton*** Business & Conferences, w miejscowości Ołtarzew koło Warszawy, odbędzie się druga edycja ogólnopolskiego spotkania praktyków zarządzania inteligentnymi budynkami i zintegrowanej automatyki budynkowej - Projekt BMS 2017. Konferencja adresowana jest do decydentów reprezentujących firmy o profilu integrator, instalator oraz facility i energy management, służby techniczne, zarządcy nieruchomością.

Zobacz program Projekt BMS 2017 >>

W trakcie wykładów i debaty eksperci oraz przedstawiciele instytucji branżowych podzielą się swoją wiedzą. Przeprowadzony zostanie panel dyskusyjny na temat „Procesu inwestycyjnego z zastosowaniem systemów BMS. Modernizacja budynków użyteczności publicznej oraz biurowych w świetle Dyrektyw Unii Europejskiej”. Podczas debaty poruszone zostaną następujące tematy: etapy procesu inwestycyjnego; planowanie inwestycji; commissioning; doradztwo na etapie założeń inwestycji – konsultacje techniczne, wspomaganie inwestora przez producenta; narzędzia wspomagające; obiekt i realizacja; rola zespołu technicznego; optymalizacja procesu rozruchowego. W debacie wezmą dział m.in. przedstawiciele IFMA Polska, KNX Professionals Polska, Kancelarii prawnej SMW Legal, Sodexo Polska, reprezentanci użytkowników końcowych.

Eksperci zwrócą uwagę na wymogi dla budynków użyteczności publicznej obowiązujące od 2018 roku: „Budownictwo 2.0. Jak to zrobić w zamówieniach publicznych. Nowe technologie w budownictwie i ich zastosowanie na rynku publicznym w kontekście dyrektyw dotyczących zamówień publicznych i charakterystyki energetycznej budynków.” Temat omówią Radcy Prawni Konrad Majewski i Kamil Stolarski z kancelarii SMW Legal.

Przedstawione zostaną przykłady wdrożeń, między innymi „Case study na temat budynku Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego”. Prelekcje poprowadzą: dr inż. Małgorzata Fedorczak-Cisak – Dyrektor Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej i dr hab. inż. arch. Marcin Furtak – Dyrektor Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej.

Pani Marta Lenarczyk, Kierownik Projektów w SPIE Polska omówi temat optymalizacji kosztów operacyjnych budynków biurowych z wykorzystaniem BMS. KNX Professionals w trakcie wykładu eksperckiego przedstawi proces inwestycyjny z uzasadnieniem wyboru automatyki budynkowej. Poruszone zostaną takie kwestie jak: opracowanie projektu; dobór rozwiązań do sprzętu; wybór produktów; analiza kosztów; zastosowanie konkretnych rozwiązań. W trakcie konferencji uczestnicy wezmą udział także w panelu eksperckim, poprowadzonym przez prelegentów z BIM Point – firmy, będącej pionierem procesowego podejścia do inwestycji. W trakcie wykładu omówiona zostanie integracja modelowania informacji o budynku (BIM) z BMS.

Uczestnikom przybliżone zostaną światowe trendy, w tym wykład gościa specjalnego: John D. Petze, Dyrektora Zarządzającego, Project-Haystack.org: „Uwalniamy potencjał danych z systemów urządzeń — Wprowadzenie do Project Haystack oraz modelowanie danych w systemach zarządzania budynkami BMS i systemach zarządzania energią”.

Przez pełne dwa dni sprawdzone rozwiązania i najciekawsze wdrożenia oraz nowinki technologiczne w zakresie systemów automatyki budynkowej zaprezentują:

  • GLOBAL CONTROL 5:  iSMA – zaprojektowane by sprostać każdemu wyzwaniu, teraz i w przyszłości;
  • ROGER: Skalowalny system kontroli dostępu i automatyki budynkowej;
  • SIEMENS, Wizualizacja i zarządzanie budynkami w erze digitalizacji;
  • WAGO ELWAG: Automatyka Budynkowa WAGO – sprawdzone, elastyczne rozwiązanie dla każdej inwestycji;
  • AMiT: Zdrowe środowisko wewnątrz budynków;
  • IMPAKT/POWERWALKER:  Uniwersalny charakter zasilania awaryjnego PowerWalker;
  • SOMFY: Jak połączenie zarządzania ochroną przeciwsłoneczną Somfy z naturalnym światłem słonecznym może przyczynić się do poprawy energetycznej budynków.

W strefie wystawienniczej uczestnicy będą mogli zapoznać się także z rozwiązaniami firmy ENIKA. Pierwszy dzień konferencji zakończy bankiet i część integracyjna, które zaowocują w nieformalne kontakty, które przełożą się na efektywną współpracę z obecnymi i potencjalnymi partnerami biznesowymi.

Wśród Patronów i Ekspertów są min.: Patroni Honorowi: Narodowa Agencja Poszanowania Energii - NAPE, Stowarzyszenie Polskich Energetyków – SPE; Patroni Merytoryczni: Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej, Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego, Klaster Zrównoważona Infrastruktura, SPIE Polska, KNX Professionals Polska, Kancelaria prawna SMW Legal, BIM Point i IFMA Polska.

Zarejestruj się na Projekt BMS 2017 >>

W celu rejestracji na konferencję należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.projektbms.pl/rejestracja.

Szczegółowe informacje dotyczące udziału dostępne są na stronie wydarzenia www.projektbms.pl oraz na www.facebook.com/projektbms

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl