Praca - Data engineer

strona główna PRACA Informatyka Oferta Nr 2386328
szukaj
Oferta z dnia: 29 luty 2024
poleć znajomemu
PKO Bank Polski
Data engineer
miejsce pracy: Warszawa/mazowieckie
Opis stanowiska:
Nr Ref. 38919
Wymagania:
okres próbny
IT
Dodatkowe informacje:
Oferujemy:

Na co dzień w naszym zespole:

  • budujesz procesy zasilania operacyjnej składnicy danych,

  • projektujesz i realizujesz rozwiązania informatyczne w obszarze zasilania danych,

  • analizujesz dane oraz przygotowujesz dla nich modele logiczne i fizyczne,

  • stroisz zapytania SQL na bazie Oracle i GCP Big Query,

  • przygotowujesz datamarty pod różne potrzeby biznesowe,

  • tworzysz koncepcje i implementacje rozwiązań w oparciu o wymagania i potrzeby biznesu,

  • wspierasz testy i wdrażania zmian w zakresie procesów zasilania danych,

  • pomagasz serwisować wdrożone oprogramowanie,

  • tworzysz przepływy off-linowe zarówno w narzędziach on-prem jak i GCP,

  • tworzysz przepływy strumieniowych danych,

  • usuwasz incydenty i bierzesz udział w rozwiązywaniu problemów,

  • pracujesz zgodnie z modelem DevOps.

To stanowisko może być Twoje, jeśli:

  • masz doświadczenie jako programista ETL w obszarze procesów integracji danych (Informatica Power Center),

  • masz doświadczenie w projektowaniu i tworzeniu relacyjnych baz danych (PostgresSQL, Oracle)

  • korzystasz z systemu operacyjnego Linux na poziomie zaawansowanego użytkownika,

  • znasz narzędzia harmonogramujące: Apache Airflow,

  • masz doświadczenie w pracy z dużymi wolumenami danych ~100TB,

  • masz doświadczenie z aplikacjami uruchamianymi w kontenerach (Kubernetes, Anthos, Docker),

  • znasz aplikacje do harmonogramowania zadań ScheduleIN.

Dodatkym atutem będzie znajomość:

  • Dash, Streamlit,

  • SqlAlchemy,

  • środowiska SAS,

  • aplikacji do raportowania i budowania dashboardów np. Google Data Studio, SuperSet,

  • narzędzi do monitorwania np. grafana,

  • rozwiązań chmurowych wykorzystywanych w procesach ładowania danych np.. data flow, nifi.

Miejsce pracy: Warszawa - praca hybrydowa

Oferta nieaktualna