Praca - Specjalista ds. Sieci Transmisyjnej

strona główna PRACA Informatyka Oferta Nr 2388609
szukaj
Oferta z dnia: 25 marzec 2024
poleć znajomemu
PGE Systemy S.A.
Specjalista ds. Sieci Transmisyjnej
miejsce pracy: Warszawa, ul. Sienna 39/mazowieckie
Opis stanowiska:
Nr Ref. PGE/SYS/72/2023
Zakres obowiązków:
Do głównych zadań osoby zatrudnionej należeć będzie:

  • Konfiguracja systemów teletransmisyjnych na potrzeby dostarczenia usług w sieci LTE450

  • Konfiguracja urządzeń sieciowych IP/MPLS wiodących producentów (np. Cisco, Juniper, Nokia)

  • Parametryzacja i priorytety ścieżek teletransmisyjnych w celu zapewnienia wymaganych usług dla sieci LTE450 (RAN i CORE)

  • Optymalizacja sieci teletransmisyjnej – wdrażanie zmian w parametryzacji sieci i analiza ich wpływu na działanie usług

  • Analiza dostępnej infrastruktury pod względem optymalnego wykorzystania zasobów na realizację usług sieci LTE450

  • Koordynacja i techniczna realizacja projektów wdrożenia elementów sieciowych oraz nadzór nad odbiorem łącz do eksploatacji

  • Tworzenie procedur i technicznych koncepcji związanych z utrzymaniem usług w obszarze sieci teletransmisyjnej

  • Monitorowanie jakości usług w systemach teletransmisyjnych zgodnie z rekomendacjami i standardami telekomunikacyjnymi

  • Współpraca z dostawcami sprzętu, rozwiązań i usług

Wymagania:
Profil idealnego kandydata:

  • Wykształcenie wyższe, kierunek telekomunikacja lub pokrewne

  • Minimum 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku u operatora sieci teletransmisyjnej (obszar planowania lub utrzymania sieci)

  • Doświadczenie w konfiguracji, integracji urządzeń i usług w sieci teletransmisyjnej

  • Znajomość standardów telekomunikacyjnych i modelu OSI

  • Wiedza z zakresu technologii i protokołów: MPLS, IS-IS, OSPF, BGP, RSVP, SR, LDP; usług MPLS L3VPN, L2VPN

  • Samodzielność, komunikatywność, zdolności organizacyjne oraz analityczne

  • Znajomość języka angielskiego (dokumentacje techniczne)

  • Prawo jazdy kat. B

Mile widziane:

  • Doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań sieciowych IP/MPLS

  • Doświadczenie techniczne w usuwaniu błędów i anomalii w działaniu sieci teletransmisyjnych

  • Znajomość systemów badania jakości transmisji opartych na protokole TWAMP (RFC 5357)

  • Doświadczenie techniczne w przeprowadzaniu testów walidacyjnych i jakościowych oraz w ocenie wyników pomiarów wykonanych zgodnie z rekomendacjami RFCxxxx oraz Y.xxxx

Dodatkowe informacje:
Oferujemy:
Ze swojej strony oferujemy m.in.:

  • Ciekawą, ambitną i odpowiedzialną pracę w unikalnym projekcie

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę

  • Rozszerzony pakiet opieki medycznej

  • Kartę sportową

  • Atrakcyjny system premiowy

  • Dofinansowanie opieki nad dziećmi

  • Dofinansowanie wypoczynku

  • Pracowniczy program emerytalny

  • Dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka

Oferta nieaktualna