Praca - Starszy Specjalista ds. Systemów OSS

strona główna PRACA Informatyka Oferta Nr 2388668
szukaj
Oferta z dnia: 26 marzec 2024
poleć znajomemu
PGE Systemy S.A.
Starszy Specjalista ds. Systemów OSS
miejsce pracy: Warszawa, ul. Sienna 39/mazowieckie
Opis stanowiska:
Nr Ref. GK/SYS/5/2024
Zakres obowiązków:
Do głównych zadań osoby zatrudnionej należeć będzie:

  • Opracowanie wymagań technicznych dla systemów zarządzania siecią telekomunikacyjną LTE450

  • Nadzór wdrożeń w obszarze systemów OSS Operatora LTE450

  • Integracja środowiska OSS z elementami sieci mobilnej LTE

  • Utrzymywanie ciągłości pracy systemów zarządzania siecią

  • Zarządzanie cyklem życia platformy OSS/BSS

  • Wdrażanie rozwiązań technicznych umożliwiających optymalizację i automatyzację procesów nadzoru oraz zarządzania jakością sieci LTE450

  • Kreatywny udział w projektach wspierających potrzeby biznesowe

Wymagania:
Profil idealnego kandydata:

  • Wykształcenie wyższe (kierunek: telekomunikacja lub informatyka)

  • Znajomość architektury sieci LTE (w tym. IMS, VoLTE)

  • Doświadczenie w obszarze OSS

  • Wiedza z obszaru obsługi zdarzeń sieciowych (FM), zarządzania funkcjami konfiguracji (CM) oraz funkcjami wydajności (PM/KPI) w sieci telekomunikacyjnej

  • Praktyczne doświadczenie z systemami Unix/Linux

  • Doświadczenie w pracy i administracji bazami danych Oracle, Postgres, Sybase, Elasticsearch, Cassandra

  • Doświadczenie w przetwarzaniu danych z wykorzystaniem Python, SQL/NoSQL

  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację

  • Otwartość na nowe technologie i narzędzia

  • Umiejętność pracy w zespole

Mile widziane:

  • Znajomość Docker i/lub Kubernetes

  • Znajomość systemów NetAct, ENM/ENIQ

  • Umiejętność pisania skryptów i automatyzacji zadań z wykorzystaniem Python, Bash, Ansible

  • Znajomość narzędzi Zabbix, Grafana, Grafana Loki, Prometheus

  • Znajomość zagadnień związanych z NFV (VMware, OpenStack, KVM)

Dodatkowe informacje:
Oferujemy:
Ze swojej strony oferujemy m.in.:

  • Ciekawą, ambitną i odpowiedzialną pracę w unikalnym projekcie

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę

  • Rozszerzony pakiet opieki medycznej

  • Kartę sportową

  • Atrakcyjny system premiowy

  • Dofinansowanie opieki nad dziećmi

  • Pracowniczy program emerytalny

  • Dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka

Oferta nieaktualna