Praca - Specjalista ds. Bezpieczeństwa IT

strona główna PRACA Informatyka Oferta Nr 2390484
szukaj
Oferta z dnia: 04 kwiecień 2024
poleć znajomemu
GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY
Specjalista ds. Bezpieczeństwa IT
miejsce pracy: Gdańsk/pomorskie
Opis stanowiska:
Nr Ref. R/18R24/AB
Zakres obowiązków:

DO ZADAŃ OSOBY ZATRUDNIONEJ NA TYM STANOWISKU BĘDZIE NALEŻAŁO:

  • zaangażowanie na przestrzeni całego życia projektu, tj. na etapach: analizy, kodowania, testów zgodnie z DevSecOps jako konsultant i doradca,

  • bieżące kontrolowanie mechanizmów bezpieczeństwa danych, w tym przetwarzania danych w środowisku chmurowym,

  • analizowanie, konsultowanie i reakcje na zdarzenia bezpieczeństwa, ataki, naruszenia i inne incydenty,

  • doskonalenie procesów S-SDLC (Secure Software Development Lifecycle),

  • przygotowywanie rekomendacji, współpraca z developerami w zakresie tworzenia bezpiecznego oprogramowania,

  • tworzenie i aktualizacja dokumentacji bezpieczeństwa IT,

  • koordynacja i nadzór nad wdrażaniem procedur bezpieczeństwa informatycznego w organizacji, w tym wypracowywanie z partnerami i potem wdrożenie systemu organizacyjnego zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnym z normą ISO27001 i standardami branżowymi IT mającymi zastosowanie w środowisku medycznym i chmurowym,

  • uzyskanie gotowości do certyfikacji ISO27001 dla wybranego zakresu działania Centrum Medycyny Cyfrowej,

  • organizowanie okresowych audytów bezpieczeństwa zgodnych z normą ISO27001, a następnie zorganizowanie z partnerem zewnętrznym procesu certyfikacji zgodności z normą ISO207001,

  • identyfikacja, analiza i zarządzanie ryzykami i zagrożeniami z obszaru bezpieczeństwa, a także inicjowanie wdrażania środków ochronnych i nadzorowanie prac z tym związanych,

  • opracowywanie i wdrażanie procedur ciągłości działania zgodnych z normą ISO22301 dla platformy oraz procesów biznesowych IP_CMC,

  • współpraca przy audytach bezpieczeństwa platformy IP_CMC,

  • przeprowadzanie szkoleń dla pracowników dotyczących zasad bezpieczeństwa danych.

Wymagania:

OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY:

  • chęci do nauki i samorozwoju,

  • znajomości automatyzacji procesów DevOps,

  • znajomości zasad bezpieczeństwa w chmurze i w pracy zespołu deweloperskiego,

  • umiejętności komunikacyjne i budowanie relacji z kluczowymi partnerami biznesowymi,

  • zorientowanie na rezultaty,

  • samodzielności, elastyczności i wytrwałości,

  • doświadczenia w pracy w projektach realizowanych w metodyce agile, najchętniej AgilePM (DSDM),

  • umiejętności identyfikowania i zarządzania ryzykami oraz podatnościami, a także podejmowania działań w celu ich minimalizacji.

DODATKOWYM ATUTEM BĘDZIE:

  • znajomość zagadnień Medycyny Cyfrowej,

  • wiedza dotycząca analizy danych w chmurze obliczeniowej.

Dodatkowe informacje:
Oferujemy:

OFERUJEMY:

  • umowę o pracę lub B2B,

  • elastyczny czas pracy,

  • pracę w dynamicznym zespole IT,

  • współpracę w ramach interdycyplinarnego zespołu skoncentrowanego na szybkim osiąganiu rezultatów,

  • współpracę z pracownikami naukowymi w projektach badawczych,

  • atrakcyjne wynagrodzenie.

  • atrakcyjny pakiet świadczeń pozapłacowych.

Oferta nieaktualna