Praca - Pracownik ds. doradztwa technicznego

szukaj
Oferta z dnia: 13 kwiecień 2024
poleć znajomemu
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A
Pracownik ds. doradztwa technicznego
miejsce pracy: Gdańsk/pomorskie
Opis stanowiska:
Nr Ref. WZ/IR/155/12/23
Zakres obowiązków:
Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

  • wsparcie komórek organizacyjnych realizujących zadania inwestycyjne w Regionie w zakresie spraw mogących skutkować sporami,

  • opiniowanie sporów pod kątem technicznym, we współpracy z komórkami organizacyjnymi realizującymi zadania inwestycyjne, komórkami organizacyjnymi lub zewnętrznymi kancelariami prawnymi oraz Inżynierem projektu, a także innymi komórkami Centrali i Centrum uczestniczącymi w procesie rozpatrywania sporów,

  • opiniowanie zakresów technicznych planowanych do udzielenia zamówień podstawowych/uzupełniających/dodatkowych, robót zamiennych,

  • udział w Radach Budowy, spotkaniach i negocjacjach z wykonawcami w Regionie,

  • identyfikowanie przypadków umożliwiających występowanie z roszczeniami Spółki wobec wykonawców oraz ich analiza w Regionie,

  • wsparcie w definiowaniu zagadnień technicznych w toku współpracy z zewnętrznymi kancelariami prawnymi,

  • współpracę z komórką organizacyjną ds. dokumentów bazowych, w szczególności w zakresie implementowania zapisów minimalizujących powstawanie sporów z winy Zamawiającego.

Wymagania:
Wymagane kwalifikacje:

  • wykształcenie wyższe techniczne lub ekonomiczne,

  • 4 lata doświadczenia zawodowego, w tym 2 lata w obszarze budownictwa lub inwestycji,

  • wiedza z zakresu przygotowania i realizacji inwestycji, budownictwa i roszczeń,

  • znajomość pakietu MS Office na poziomie średnio zaawansowanym (Word, Excel),

  • znajomość przepisów prawa budowlanego, zamówień publicznych oraz prawa cywilnego w zakresie zobowiązań i umów,

  • umiejętność analizowania zapisów umów,

  • umiejętność precyzyjnego formułowania opinii pisemnych,

  • umiejętność współpracy oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem,

  • umiejętność radzenia sobie z emocjami,

  • zorientowanie na klienta wewnętrznego i zewnętrznego,

  • otwartość na zmianę.

Dodatkowe informacje:
Oferujemy:

Korzyści dla Ciebie:

  • Umowa o pracę

  • Ulgi na przejazd koleją w Polsce i za granicą

  • Opieka medyczna

  • Pracownicza kasa zapomogowo-pożyczkowa

  • Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji

  • Karta Multisport