Praca - Specjalista / Specjalistka ds. ciągłości działania

strona główna PRACA Informatyka Oferta Nr 2394477
szukaj
Oferta z dnia: 27 kwiecień 2024
poleć znajomemu
Bank Pocztowy S.A.
Specjalista / Specjalistka ds. ciągłości działania
miejsce pracy: Bydgoszcz/kujawsko-pomorskie
Zakres obowiązków:
Twój zakres obowiązków

  • Opracowanie, utrzymanie i rozwój procesów i dokumentacji (tj. polityk, planów, procedur, instrukcji) z obszaru ciągłości działania i Systemu Zarzadzania Ciągłością Działania, w tym planów ciągłości działania, procedur operacyjnych, awaryjnych, itd.

  • Udział w opracowywaniu, wdrażaniu i rozwijaniu metod i procesów zarządzania ryzykiem ciągłości działania, w tym: analizy ryzyka ciągłości działania biznesu oraz analizy wpływu na biznes, tj. BIA.

  • Udział w określeniu procesów krytycznych, parametrów RTO i RPO, a także zasobów wymaganych dla zapewnienia ciągłości działania biznesu w ramach procesów BIA.

  • Udział w planowaniu i nadzorowaniu procesu przeprowadzania testów ciągłości działania, testów odtworzeniowych, testów przełączeniowych, itd.

  • Udział w planowaniu i przeprowadzaniu audytów wewnętrznych oraz u dostawców z obszaru procesów i zabezpieczeń ciągłości działania biznesu.

  • Udział w budowaniu świadomości, prowadzenie szkoleń z zakresu ciągłości działania biznesu oraz Systemu Zarządzania Ciągłością Działania.

Wymagania:
Nasze wymagania

  • Minimum 3-letnie doświadczenie z zakresu zarządzania ciągłością działania biznesu w instytucji bankowej.

  • Wykształcenie wyższe o kierunku technicznym, uzupełnione kursami, studiami podyplomowymi lub certyfikatem z: ciągłość działania biznesu / cyberbezpieczeństwo / bezpieczeństwo informacji.

  • Praktyczna znajomość norm ISO i ISO/IEC, tj. ISO 22301 oraz ISO/IEC 27001.

  • Doświadczenie w opracowywaniu, utrzymaniu i rozwijaniu procesów oraz dokumentacji z zakresu zarządzania ciągłością działania biznesu.

  • Doświadczenie w nadzorowaniu i przeprowadzaniu analizy wpływu na biznes (BIA) oraz analizy ryzyka ciągłości działania.

  • Doświadczenie w nadzorowaniu i przeprowadzaniu testów ciągłości działania – testów planów ciągłości działania, testów odtworzeniowych, testów przełączeniowych, itd.

Dodatkowe informacje:
Oferujemy:
To oferujemy

  • pracę w instytucji finansowej z przyjaznym środowiskiem pracy

  • stabilne warunki zatrudnienia w ramach umowy o pracę

  • równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym

  • pracę hybrydową w jednym z naszych biur (Bydgoszcz, Warszawa)

  • pakiet benefitów