Praca - Specjalista / Specjalistka ds. bezpieczeństwa chmurowego

strona główna PRACA Informatyka Oferta Nr 2394485
szukaj
Oferta z dnia: 27 kwiecień 2024
poleć znajomemu
Bank Pocztowy S.A.
Specjalista / Specjalistka ds. bezpieczeństwa chmurowego
miejsce pracy: Bydgoszcz/kujawsko-pomorskie
Zakres obowiązków:
Twój zakres obowiązków

  • Zarządzanie poprawnością konfiguracji i hardening bezpieczeństwa usług chmurowych AWS,

  • Zarządzanie oraz konfiguracja serwisów bezpieczeństwa AWS, takich jak Shield, WAF, Security Hub, AWS Config, GuardDuty,

  • Umiejętność analizy logów z IAM Access Analyzer oraz monitorowanie logów WAF z wykorzystaniem np. Atheny,

  • Doświadczenie w praktycznym wykorzystaniu usługi KMS oraz implementacji i zarządzania enkrypcją danych,

  • Zarządzanie Landing Zone i centralizacją serwisów bezpieczeństwa AWS,

  • Zarządzanie i konfiguracja mechanizmów autoryzacji i autentykacji, tworzenia polityk, modelu RBAC / ABAC oraz PIM, PAM,

  • Doświadczenie w audytowaniu środowisk wewnętrznie jak i przy współpracy z zewnętrznymi audytorami,

  • Umiejętność konfigurowania zabezpieczeń dla typowych wektorów ataków na chmurę oraz umiejętność ich mitigacji,

  • Podstawowa znajomość bezpieczeństwa informacji w ujęciu ISO 27001, DORA, Komunikatu KNF w zakresie przetwarzania przez podmioty nadzorowane informacji w chmurze obliczeniowej publicznej lub hybrydowej.

Wymagania:
Nasze wymagania

  • Co najmniej 3 lata doświadczenia w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego, zdobywane w międzynarodowych organizacjach

  • Znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodne rozumienie dokumentacji technicznej.

  • Dobre zrozumienie zagadnień bezpieczeństwa informatycznego: zarządzanie bezpieczeństwem i ryzykiem, bezpieczeństwo zasobów, architektura i inżynieria bezpieczeństwa, bezpieczeństwo komunikacji i sieci, zarządzanie tożsamościami i dostępem, ocena i testowanie bezpieczeństwa.

  • Podstawowa znajomość bezpieczeństwa informacji w ujęciu ISO 27001, DORA, Komunikatu KNF w zakresie przetwarzania przez podmioty nadzorowane informacji w chmurze obliczeniowej publicznej lub hybrydowej

  • Ukończone certyfikacje w jednym lub więcej z wymienionych ścieżek bezpieczeństwa chmury: CCSK od CSA, AZ-500 od Microsoft, SCS-C01 od AWS lub podjęcie działań w zakresie uzyskania certyfikacji.

Dodatkowe informacje:
Oferujemy:
To oferujemy

  • pracę w instytucji finansowej z przyjaznym środowiskiem pracy

  • stabilne warunki zatrudnienia w ramach umowy o pracę

  • równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym

  • pracę hybrydową w naszym biurze w Bydgoszczy lub w pełni zdalną

  • bogaty pakiet benefitów