Praca - Starszy Specjalista – Administrator Systemu

strona główna PRACA Informatyka Oferta Nr 2395732
szukaj
Oferta z dnia: 09 maj 2024
poleć znajomemu
PGE Systemy S.A.
Starszy Specjalista – Administrator Systemu
miejsce pracy: Warszawa, ul. Sienna 39/mazowieckie
Opis stanowiska:
Nr Ref. GKPGE/SYS/28/2024
Zakres obowiązków:
Zakres obowiązków

  • Administracja systemami transakcyjnymi, zarządzania ryzykiem i rozliczeniowymi (obszar Handlu Hurtowego i Obrotu Instrumentami Finansowymi)

  • Wykonywanie koniecznych aktualizacji środowisk oaz monitorowanie i optymalizacja działania systemów

  • Identyfikacja oraz rozwiązywanie problemów związanych z działaniem systemów

  • Prowadzenie testów niezawodnościowych utrzymywanych systemów

  • Tworzenie i aktualizacja procedur wdrożeniowych oraz aktualizacja dokumentacji konfiguracji serwerów i aplikacji

  • Utrzymanie oraz rozwój przypisanych usług IT według określonych parametrów SLA.

  • Udział w projektach informatycznych

  • Aktualizowanie specyfikacji funkcjonalnych i technicznych

  • Współpraca w zakresie rekomendowanych zmian programistycznych i konfiguracyjnych

  • Obsługa zgłoszeń/incydentów dotyczących obsługiwanych systemów

  • Współpraca z innymi departamentami zajmującymi się systemami / usługami

  • Współpraca z dostawcami oprogramowania

  • Udział w realizacji prac rozwojowych oraz projektach

Wymagania:
Oczekiwane:

  • Wykształcenie wyższe techniczne lub informatyczne

  • Minimum 3 letnie doświadczenie w administracji systemami informatycznymi

  • Dobra znajomość języka angielskiego, pozwalająca na pracę z dokumentacją techniczną

  • Dobra znajomość systemów operacyjnych: Windows Server, LINUX

  • Dobra znajomość relacyjnych Baz Danych (Ingres, MS SQL, Oracle) oraz języka SQL

  • Znajomość zagadnień związanych z handlem instrumentami towarowymi i finansowymi

  • Znajomość zagadnień związanych działalnością giełd i izb rozliczeniowych tj. GPW, TGE, KDPW, IRGIT

  • Doświadczenie w administrowaniu systemów maklerskich

  • Komunikatywność, zdolność analitycznego myślenia oraz umiejętność współpracy z developerami

  • Gotowość do pracy zmianowej

Mile widziane:

  • Znajomość metodyki SCRUM, ITIL

Dodatkowe informacje:
Oferujemy:
Ze swojej strony oferujemy m.in.:

  • Umowa o pracę

  • System premiowy

  • Praca hybrydowa

  • Liczne świadczenia z ZFŚS

  • Dostęp do najnowszych technologii

  • Pracę w zróżnicowanych zespołach, otwartych i nastawionych na rozwój