Rozwiązanie Pick-to-Light firmy Weidmüller dla przemysłu i intralogistyki - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - LINIA PRODUKCYJNA - LOGISTYKA - TRANSPORT MAGAZYNOWY - WEIDMÜLLER - PICK-TO-LIGHT - PUT-TO-LIGHT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Rozwiązanie Pick-to-Light firmy Weidmüller dla przemysłu i intralogistyki
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rozwiązanie Pick-to-Light firmy Weidmüller dla przemysłu i intralogistyki

fot. Weidmuller

“Pick-to-Light” oraz “Put-to-Light” to nowe rozwiązania firmy Weidmüller, które pozwalają na zwiększanie produktywności, precyzyjne pobieranie części i napełnianie kontenerów w logistyce magazynowej oraz unikanie błędów w dostarczaniu komponentów na linię montażową.

Firma Weidmüller prezentuje swoje nowe rozwiązania Pick-to-Light oraz Put-to-Light do realizacji zadań pobierania i montażu w przemyśle i intralogistyce. Solidne i odporne na zakłócenia EMC elektroniczne wyświetlacze strefowe (ang. digital Pick-to-Light devices, DPD) są instalowane nad poszczególnymi lokalizacjami w magazynie - w strefach pobierania części do montażu i napełniania kontenerów. Wyświetlacze są połączone za pomocą skrzynki przyłączeniowej oraz zintegrowanego systemu zdalnych wejść/wyjść (I/O) u-remote z informatycznym systemem zarządzania produkcją. Gdy wyświetlacz zapala się, pracownik pobierający części do produkcji prowadzony jest poprzez wymagającą potwierdzania sekwencję kroków, w precyzyjnie zdefiniowanym procesie roboczym. Pozwala to uniknąć błędów i zwiększa produktywność o ponad 50%.

Innowacyjne rozwiązania Pick-to-Light i Put-to-Light prowadzą pracownika pobierającego części poprzez wymagającą potwierdzenia sekwencję kroków w precyzyjnie zdefiniowanym procesie roboczym. Pozwala to uniknąć błędów i zwiększyć produktywność.

Innowacyjne rozwiązania Pick-to-Light i Put-to-Light prowadzą pracownika pobierającego części poprzez wymagającą potwierdzenia sekwencję kroków w precyzyjnie zdefiniowanym procesie roboczym. Pozwala to uniknąć błędów i zwiększyć produktywność. 

Dla rozwiązań Pick-to-Light wyświetlacze strefowe są wyposażone w czterocyfrowe wyświetlacze siedmiosegmentowe oraz przycisk dotykowy z jasną lampką wielokolorową. System informatycznego zarządzania produkcją sygnalizuje pracownikowi za pomocą kolorowo podświetlonego przycisku dotykowego, do której lokalizacji ma się udać. Światło jest dobrze widoczne z daleka, zapewniając wydajne planowanie sekwencji pobierania. Wyświetlacz numeryczny wskazuje pracownikowi, ile części ma być pobranych z danej strefy oraz w której strefie części te maja być umieszczone w towarzyszącym pracownikowi, automatycznie prowadzonym wózku. Pracownik potwierdza realizację pobrania elementów naciskając podświetlony przycisk. Ewentualna zmiana koloru sygnalizuje błąd i jednocześnie prowadzi drugiego pracownika. Następnie wspomniany wózek przemysłowy transportuje pobrane części na linię montażową, gdzie zostają one wyjęte z odpowiednich stref lub kontenerów. Rozwiązanie współdzielone firmy Weidmüller zwiększa produktywność poprzez ograniczenie błędów w pobieraniu. 

Innowacyjne rozwiązania Pick-to-Light i Put-to-Light wykorzystują wyświetlacz strefowy z podświetlonym wielokolorową lampką przyciskiem do bardzo wydajnej współpracy z użytkownikiem.

Innowacyjne rozwiązania Pick-to-Light i Put-to-Light wykorzystują wyświetlacz strefowy z podświetlonym wielokolorową lampką przyciskiem do bardzo wydajnej współpracy z użytkownikiem.

Rozwiązanie Put-to-Light wykorzystywane jest w obszarze napełniania pustych kontenerów. Jego funkcjonalność jest podobna do funkcjonalności rozwiązania Pick-to-Light. W tym przypadku system zarządzania produkcją wysyła polecenie napełnienia kontenera. Właściwy kontener jest wskazywany za pomocą podświetlanego przycisku dotykowego, zaś liczba części do umieszczenia w kontenerze wskazywana za pomocą wyświetlacza numerycznego. Naciśnięcie przycisku kończy proces.

Alternatywnie w rozwiązaniach Pick-to-Light i Put-to-Light można ustawić automatyczne potwierdzanie realizacji zadania. Wymaga to czujnika zewnętrznego, podłączonego do wyświetlacza strefowego za pomocą złącza M8. Czujnik automatycznie wykrywa pobranie części lub napełnienie kontenera i natychmiast wysyła potwierdzenie do systemu zarządzania produkcją. Opcja ta pomaga w dalszym zmniejszaniu ilości błędów.

Fot. 3. Opcja podłączenia czujników zewnętrznych umożliwia integrację automatycznego potwierdzania realizacji zadań w przepływie roboczym, co dodatkowo zmniejsza ilość błędów.

Opcja podłączenia czujników zewnętrznych umożliwia integrację automatycznego potwierdzania realizacji zadań w przepływie roboczym, co dodatkowo zmniejsza ilość błędów.

Wyświetlacze strefowe firmy Weidmüller są bardzo solidne i odporne na ciężkie warunki przemysłowe. Ich stopień ochrony wynosi IP54, zaś wytrzymałość na uderzenia IK05, ponadto oferują bardzo dobrą odporność na zakłócenia EMC. Kompaktowo zaprojektowane wyświetlacze o wymiarach 180x70x75 mm (dł. x sz. x wys.) mogą być łatwo instalowane bez użycia narzędzi.

Fot.4. Solidna obudowa o parametrach IP54 i IK05 oraz połączenia za pomocą kabli ekranowanych, umożliwiają niezawodne działanie wyświetlaczy strefowych w trudnych warunkach przemysłowych.

Solidna obudowa o parametrach IP54 i IK05 oraz połączenia za pomocą kabli ekranowanych, umożliwiają niezawodne działanie wyświetlaczy strefowych w trudnych warunkach przemysłowych.

Wraz z skrzynkami połączeniowymi, dostępnymi jako akcesoria, klient może uzyskać zdecentralizowaną architekturę urządzeń z prawie wszystkimi strukturami komunikacyjnymi oraz systemami magistrali danych, w tym Modbus/TCP, PROFINET, EtherCAT i EtherNet/IP. Do połączenia magistrali danych ze skrzynką zastosowano hybrydowy kabel ekranowany ze złączem M12 z kodowaniem A, którym jednocześnie doprowadzane jest zasilanie modułów napięciem roboczym od 24 do 36 V DC. Dodatkowe złącze wtykowe M8 umożliwia podłączenie zewnętrznych czujników automatyki. Wyświetlacze strefowe są przeznaczone do pracy w temperaturach od 0 do 45ºC, przy wilgotności względnej od 30 do 80%. Obudowa wykonana jest z odpornego na uderzenia tworzywa PA66.

Rozwiązanie Pick-to-Light firmy Weidmüller wspiera manualne prace w przemyśle i intralogistyce, umożliwiając dostarczanie wymaganych części w odpowiednim czasie. Pozwala eliminować błędy i znacząco zwiększa produktywność.

Więcej informacji na: www.weidmuller.pl/p2l 

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Weidmüller Sp. z o.o.
Weidmüller Sp. z o.o.
ul. Ogrodowa 58, Warszawa
tel.  +48 22 510 09 40
fax.  +48 22 510 09 41
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl