WSCAD, VIPA, Wieland – Automation Day Włocławek - KONFERENCJA - WSCAD - SIGMA CE - VIPA - WIELAND ELECTRIC
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka WSCAD, VIPA, Wieland – Automation Day Włocławek
drukuj stronę
poleć znajomemu

WSCAD, VIPA, Wieland – Automation Day Włocławek

09 października 2015 we Włocławku, firma Sigma CE - przedstawiciel w Polsce firmy WSCAD, SDS-Automatyka, przedstawiciel firmy VIPA w Polsce (wraz z partnerem technicznym firmą ASKI), oraz Wieland Electric Polska organizują wspólną konferencję, której celem jest pokazanie, że integracja elementów kilku firm może być łatwa do zaprojektowania i prosta do zrealizowania.

Firma Sigma CE zaprezentuje, poza standardem eCAD, absolutnie innowacyjną funkcjonalność opartą na zintegrowanych rozwiązaniach dla kilku technologii (inżynieria elektryczna, automatyka, zabudowa szaf sterowniczych, instalacje elektryczne, pneumatyka i hydraulika, procesy technologiczne). Zastosowanie wariantów makr, zestawów rysunkowych, szczegółowo opracowana baza asortymentu, ale także aplikacja umożliwiająca automatyczne generowanie schematów ideowych będą jednym z punktów analizy potrzeby zastosowania narzędzia WSCAD. Nowa technologia P&ID stanowi podsumowanie kompleksowości zastosowania systemu WSCAD.
VIPA i YASKAWA zaprezentują rozwiązania takie jak sterownik PLC systemu SLIO z możliwością elastycznej konfiguracji za pomocą karty SD, serwonapęd Sigma-5 jak również 15” komputer panelowy z pojemnościowym ekranem dotykowym i procesorem Intel Atom D2550 dualcore@1,86 GHz.

Tematem prezentacji firmy Wieland Electric będzie nowy sterownik SamosPRO COMPACT, który w obudowie o szerokości 45 mm posiada 16 bezpiecznych wejść, 4 wyjścia i 4 przełączalne wejścia/wyjścia i umożliwia rozbudowę do 116 bezp. wejść i 56 wyjść. Protokoły sieci Ethernet dostępne są w standardzie, a dodatkowe bramki takie jak np. Profibus można dobierać w zależności od potrzeb.

Głównym elementem spotkania będzie prezentacja „on-line” konfiguracji poszczególnych rozwiązań i połączenie ich w jeden, spójnie pracujący, kompletny system.

Celem nawiązania komunikacji między sterownikiem bezpieczeństwa Wieland Samos PRO COMPACT oraz PLC VIPA SLIO (zostanie tutaj wykorzystana magistrala PROFIBUS) będzie pokazanie, że kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa maszyny mogą być również rozwiązane w sposób umożliwiający rozdzielenie sterowania układu bezpieczeństwa (Wieland) od realizacji głównego procesu (VIPA) ale tak, aby jednocześnie zapewnić pełną wymianę informacji o stanie maszyny i zadaniach, które powinna realizować. Jedną z zalet takiego rozwiązania jest fakt, że konieczność wprowadzenia modyfikacji w głównym procesie sterowania nie wymaga ingerencji w cześć odpowiedzialną za bezpieczeństwo.

Na koniec całodziennej konferencji przewidziane są liczne atrakcja takie jak koncert wybitnej polskiej skrzypaczki Izabeli Żebrowskiej czy losowanie nagród loterii wizytówkowej.

Więcej informacji można uzyskać pod następującymi adresami:

biuro@sds-automatyka.pl

office@wieland-electric.pl

info@wscad.plfollow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Sigma CE Sp.z o.o.
ul. Piotrkowska 87, Aleksandrów Łódzki
tel.  042 6110305
fax.  042 6110306
wscad.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl