Google firmą dekady - INTERNET - GOOGLE - MICROSOFT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Google firmą dekady
drukuj stronę
poleć znajomemu

Google firmą dekady

Google firmą dekady
Jeśli istnieje przedsiębiorstwo, odporne na wzloty i upadki ostatniej dekady, to musi być Google.
Od czasu bańki internetowej w pierwszych latach 21 wieku do kryzysu kredytowego, Google nie tylko rozwijało się pomyślnie, ale odnosiła coraz większe sukcesy, by w końcu wejść na obszary znajdujące się formalnie pod hegemonią Microsoft i innych. Czasownik ‘google’ pojawił się nawet w słowniku języka angielskiego.

Google spowodowało, że Microsoft musiał nadrabiać zaległości, a prawda jest taka, że gigant z Seattle po prostu nie nadąża.

Microsoft przez lata robił co mógł, aby przepchnąć Windows Mobile, a obecnie kiedy nadszedł koniec dekady, Google wyjątkowo dobrze radzi sobie z platformą Android.

Firma z Mountain View przymierzała się nawet (za pomocą Google Chrome OS) do konkurowania z tym, co Microsoft uważa się za swoje klejnoty koronne, jednak na to zdecydowanie jeszcze za wcześnie. Sama przeglądarka Google Chrome także nabiera rozpędu, choć jest jeszcze dużo do zrobienia, aby mogła konkurować z Internet Explorer, nie mówiąc o Firefox.

Tak długo jak silnik wyszukiwarki będzie działał dobrze, Google pozostanie ogromną siłą na rynku, zmuszając Microsoft i Yahoo do ponownego rozważenia ich strategii.

Usługa Google News także radykalnie zmieniła oblicze rynku gazet i czasopism, a Google Adsense ma wpłacić pieniądze do kieszeni drobnych przedsiębiorców, jak i dużych graczy. Google Books udostępniła wiele drukowanych książek w Internecie. Tłumacz Google sprawia, że rozumienie tekstów w językach obcych jest o wiele łatwiejsze.

Wszechobecność Google budzi obawy wielu ludzi z wielu różnych branż. Ale jego sukces w tej dekadzie jest po prostu zbyt duży, by go zignorować.

Źródło: tgdaily.com
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl