Farnell obchodzi Międzynarodowy Dzień Kobiet w Inżynierii 2020 - FARNELL - INŻYNIEROWIE - KOBIETY - AVNET
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Farnell obchodzi Międzynarodowy Dzień Kobiet w Inżynierii 2020
drukuj stronę
poleć znajomemu

Farnell obchodzi Międzynarodowy Dzień Kobiet w Inżynierii 2020

Farnell obchodzi Międzynarodowy Dzień Kobiet w Inżynierii 2020

Kobiety pracujące w firmie Farnell dzielą się pięcioma wskazówkami, jak odnieść sukces budując karierę inżynierską w przemyśle.

Aby uczcić Międzynarodowy Dzień Kobiet w Inżynierii w 2020 roku, Farnell, globalny, wielokanałowy dystrybutor komponentów elektronicznych, a zarazem część koncernu Avnet, przeprowadził rozmowy z kobietami pracującymi w strukturach firmy na całym świecie, by docenić ich osiągnięcia w branży i omówić kluczowe tematy, takie jak różnorodność płciowa w miejscu pracy. Dwanaście kobiet piastujących stanowiska liderskie w różnych części świata w Farnell dołączyło do dyskusji. Celem tej współpracy było zapoznanie się z ich doświadczeniami, historiami i wyzwaniami, przed jakimi stają, by pomóc rozwijać kariery aspirującym kobietom, które chciałyby działać w dziedzinach naukowych, technologicznych, w inżynierii i matematyce (STEM).

Przeprowadzone rozmowy pozwoliły odkryć, jakie kroki zostały podjęte by zwiększyć obecność i znaczenie kobiet w branży oraz jaki osiągnięto postęp w tej materii. Mimo to, grupa podsumowała, że kobiety są nadal niedostatecznie reprezentowane w przemyśle. Omówiły one potencjalne scenariusze zmian, opisywały, jakie działania należy podejmować, by zmniejszyć różnice pomiędzy liczbami kobiet i mężczyzn w przemyśle oraz jak wykształcić kolejne pokolenie innowatorów płci żeńskiej. W trakcie rozmowy, uczestniczki podzieliły się kilkoma wskazówkami na temat motywowania kobiet o wykształceniu inżynierskim, by aspirowały do pracy w branży elektronicznej.

Oto kilka wskazówek udzielonych przez uczestniczki dyskusji:

  • Zdobądź tak dużo wiedzy, jak to możliwe na temat nowych osiągnięć, technologii i zmian w przemyśle. Jest niezwykle ważne by rozumieć na czym polega rdzeń naszej branży, by nasze działania faktycznie mogły być skuteczne.
  • Wierz w siebie – kobiety czasem nie doceniają siebie samych i przez to wstrzymują się przed podjęciem nowych wyzwań, dzięki którym mogłyby w pełni wykorzystać swój potencjał. Celem powinno być stałe uczenie się i rozwijanie, tak osobiste, jak i zawodowe.
  • Poczuj się komfortowo, czując się nieswojo – wiele razy znajdziesz się w sytuacji, w której będzie Ci się wydawać, że nie jesteś w stanie czegoś zrobić, ale prawda jest taka, że będziesz potrafiła to wykonać. Jest zupełnie normalnym, by czuć się niekomfortowo i by próbować rzeczy, których nie próbowało się nigdy wcześniej. Może się bowiem okazać, że świetnie sobie z nimi radzisz.
  • Niech nie ograniczają Cię stereotypy – Jeśli naprawdę się czymś pasjonujesz, trzymaj się tego, nawet jeśli napotykasz na swojej drodze wyzwania. Wszystko jest kwestią czasu, wysiłku i podejścia.
  • Znajdź mentora, który będzie wiódł Cię przez Twoją karierę i pomoże Ci wykorzystać Twój pełny potencjał. Mentorzy bywają różni – jeden może pomóc Ci zrozumieć własne zalety i słabości, a inny zbudować sieć kontaktów w organizacji, w której pracujesz.

Chris Breslin, President of Farnell Global, powiedział: „Różnorodność pomaga tworzyć bardziej odporne i elastyczne środowiska pracy i jest bardzo ważnym by więcej kobiet miało szansę na wprowadzanie innowacji. Pomijanie kobiet w zespole jest stratą talentów. Musimy zawsze starać się pomagać sobie oraz wszędzie promować równość i szacunek.”

Dyskusja pozwoliła także na wskazanie dodatkowych porad, prowadzących do zwiększenia różnorodności i obecności kobiet w przemyśle – np. poprzez pokazywanie wzorów dla dziewczynek, by zachęcać je do edukacji w zakresie przedmiotów ścisłych (STEM).

Aby dowiedzieć się więcej na temat panelu przeprowadzonego przez firmę Farnell i przeczytać zapis całej rozmowy, zapraszamy do odwiedzenia strony: https://www.element14.com/news/?h=1&t=News%20blog

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl