Żarówka LED zasilana energią słoneczną - LED - ŻARÓWKA - PANELE SŁONECZNE - SŁOŃCE - SŁONECZNA - RÓWNIK
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Żarówka LED zasilana energią słoneczną
drukuj stronę
poleć znajomemu

Żarówka LED zasilana energią słoneczną

Żarówka LED zasilana energią słoneczną
fot. Nokero

Firma z Hong-Kongu zaprezentowała pierwszą na świecie, zasilaną energią słoneczną żarówkę, którą chcą zaoferować ludziom, którzy mają utrudniony dostęp do energii elektrycznej.

Nokero N100 - słoneczna żarówka LED ma zastąpić lampy naftowe jako źródło światła w rozwijającym się świecie. Firma twierdzi, że ponad 1,6 miliarda ludzi ciągle nie ma dostępu do pewnego źródła prądu.

N100 ma rozmiar zbliżony do standardowej żarówki oraz posiada małe panele słoneczne na swojej wodoodpornej obudowie. Pięć diod LED oraz wymienny NiMH akumulator zapewniają do 4 godzin ciągłego świecenia przy pełnym naładowaniu baterii. Żarówkę wywiesza się w ciągu dnia na zewnątrz, aby akumulator naładował się dzięki wbudowanym ogniwom słonecznym.

Pogoda, pora roku oraz szerokość geograficzna mogą w znacznym stopniu wpłynąć na czas ładowania baterii. Producent podaje, że jeden dzień ładowania powinien zapewnić wystarczającą ilość energii do świecenia diod przez 2 godziny. Naturalnie im bliżej równika, tym wydajność ładowania byłaby wyższa. Jeśli znajdowalibyśmy się zbyt daleko od równika, wydajność żarówek nie będzie wystarczająco duża, aby z powodzeniem zastąpić np. lampy naftowe, które ciągle są bardzo popularnym źródłem światła w wielu regionach świata. Natomiast przy sprzyjającej pogodzie, niedaleko od równika, z powodzeniem będą stanowić dobrą alternatywę dla tradycyjnych lamp.

Żywotność żarówki szacuje się na 5-10 lat - ze względu na żywotność paneli słonecznych, szacowaną na 10 lat i diod LED, szacowaną na 50-100 tys. godzin świecenia.

Szacowana cena żarówki to 15$, zestaw 48 żarówek kosztowałby już 480$, natomiast przy zakupie tysięcy sztuk producent oferuje jeszcze większe rabaty.

cnet

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (3)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
miki
Zarówki led wysiadają po kilku miesiącach i ma to niewiele wspólnego z teoretycznym spadkiem jasności diod po 50.00 godzi. Podobnie panele LED zalane żywicą a nie chronione szybą są do kupienia na allegro jako mętne czyli uszkodzone.Artykuł nie wspomina że najsłabszym ogniwem są akumulatory mające teoretycznie 400łądował czyli rok a w praktyce mogą wytrzymać połowę.Podano cenę i czas świecenia bez podania właściwych parametrów aby ocenić przydatność oraz stosunek ceny do ilości światła

Brak obrazka
może okazać się sukcesem w krajach Trzeciego Świata
No avatar
Made in china
Pomysł bardzo dobry ale... Po chole...ę tyle wolnego miejsca zostaje?? ponad połową obudowy można by pokryć ogniwami słonecznymi skróciłoby to znacznie czas ładowania - musi być coś spiep...e żeby wprowadzić ulepszoną wersję - taką jaka powinna być od początku aby oferować najwyższą jakość i wydajność.

Trzy najbardziej popularne na świecie słowa "Made in china" znów zawitają do naszych drzwi.
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl