Tauron z nowym systemem zarządzania projektami - MICROSOFT - INFORMATYKA - GRUPA TAURON - ENTERPRISE PROJECT MANAGEMENT - ZARZĄDZANIE ZASOBAMI INFORMACYJNYMI - MICROSOFT OFFICE - METODYKA PRINC E2
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Tauron z nowym systemem zarządzania projektami
drukuj stronę
poleć znajomemu

Tauron z nowym systemem zarządzania projektami

Tauron z nowym systemem zarządzania projektami

W Grupie Tauron wdrożono system wspierania zarządzania projektami Microsoft Office Enterprise Project Management (EPM). Narzędzie składa się z dwóch aplikacji serwerowych Microsoft Office Project Portfolio Server (PPS) i Microsoft Office Project Server (PS). Wdrożenie pozwoliło zoptymalizować proces zarządzania projektami w Grupie Tauron oraz śledzić na bieżąco postępy w realizowanych projektach. Za realizację projektu odpowiedzialny był Leadproject, certyfikowany partner Microsoft w Polsce.

Idea realizacji wdrożenia wynikała z potrzeby firmy Tauron odnośnie uporządkowania
i scentralizowania zarządzania informacjami dotyczącymi dużej liczby realizowanych w ramach grupy projektów zgodnie z metodyką PRINC E2.

„Rozwiązanie EPM jest wskazywane przez firmę Gartner jako jedno z najlepszych tego typu na świecie. Tak ogromna organizacja jak Tauron wymaga narzędzi, które zapewniają stuprocentową skuteczność
i niezawodność działania. Takim rozwiązaniem jest Microsoft Office Enterprise Project Management. Cieszę się, że Tauron przed wejściem na giełdę zdecydował, że rozliczne projekty zarządzane będą
w oparciu o narzędzie firmy Microsoft,” – powiedział Jarosław Szymaniuk odpowiedzialny w polskim oddziale Microsoft za sprzedaż do klientów Enterprise z sektora Industry & Utilities.

EPM zapewnia możliwość oceny, analizy i archiwizacji danych o wszystkich projektach strategicznych realizowanych w obrębie Grupy Tauron. Dodatkowo system pozwala generować raporty
i sprawozdania opisujące poziom zaawansowania projektów z uwzględnieniem takich aspektów jak: harmonogram, budżet, ryzyka, zgodność ze strategią. Dostęp do narzędzi wchodzących w skład EPM odbywa się poprzez przeglądarkę internetową.

Nowy system połączono z funkcjonującym w Tauronie portalem intranetowym obsługującym witryny do zarządzania dokumentacją projektową. Umożliwiło to stworzenie jednolitego środowiska zarządzania informacją o wszystkich realizowanych w firmie projektach. Obecnie EPM stał się podstawowym narzędziem ewidencjonowania i raportowania danych oraz informacji o realizacji działań w obrębie projektów strategicznych. Dzięki integracji z portalem intranetowym, system EPM umożliwia także tworzenie repozytoriów dokumentów.

„Nie da się prowadzić skutecznie biznesu w organizacji, w której kluczowe procesy nie są uporządkowane. Zarządzanie informacją w firmie takiej jak nasza jest kluczowe. Złożoność działań związanych z danym projektem i wielość informacji, które trzeba przetworzyć przy jego realizacji wymagała użycia niezawodnego narzędzia. Stąd nasz wybór Microsoft Office Enterprise Project Management,” – powiedział Jan Fecko, dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Informacyjnymi w TAURON Polska Energia S.A.

Podczas wdrożenia przeszkolono ponad 120 użytkowników systemu, ze szczególnym naciskiem
na sprawne posługiwanie się systemem PPS. 40 użytkowników zostało przeszkolonych z posługiwania się systemem, co zostało potwierdzone odpowiednim certyfikatem.

Pod koniec wdrożenia został przeprowadzony audyt, który potwierdził zgodność systemu z metodyką PRINC E2.

Wdrożenie EPM zbiegło się z debiutem giełdowym Taurona.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl