Tauron z nowym systemem zarządzania projektami - MICROSOFT - INFORMATYKA - GRUPA TAURON - ENTERPRISE PROJECT MANAGEMENT - ZARZĄDZANIE ZASOBAMI INFORMACYJNYMI - MICROSOFT OFFICE - METODYKA PRINC E2
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Tauron z nowym systemem zarządzania projektami
drukuj stronę
poleć znajomemu

Tauron z nowym systemem zarządzania projektami

Tauron z nowym systemem zarządzania projektami

W Grupie Tauron wdrożono system wspierania zarządzania projektami Microsoft Office Enterprise Project Management (EPM). Narzędzie składa się z dwóch aplikacji serwerowych Microsoft Office Project Portfolio Server (PPS) i Microsoft Office Project Server (PS). Wdrożenie pozwoliło zoptymalizować proces zarządzania projektami w Grupie Tauron oraz śledzić na bieżąco postępy w realizowanych projektach. Za realizację projektu odpowiedzialny był Leadproject, certyfikowany partner Microsoft w Polsce.

Idea realizacji wdrożenia wynikała z potrzeby firmy Tauron odnośnie uporządkowania
i scentralizowania zarządzania informacjami dotyczącymi dużej liczby realizowanych w ramach grupy projektów zgodnie z metodyką PRINC E2.

„Rozwiązanie EPM jest wskazywane przez firmę Gartner jako jedno z najlepszych tego typu na świecie. Tak ogromna organizacja jak Tauron wymaga narzędzi, które zapewniają stuprocentową skuteczność
i niezawodność działania. Takim rozwiązaniem jest Microsoft Office Enterprise Project Management. Cieszę się, że Tauron przed wejściem na giełdę zdecydował, że rozliczne projekty zarządzane będą
w oparciu o narzędzie firmy Microsoft,” – powiedział Jarosław Szymaniuk odpowiedzialny w polskim oddziale Microsoft za sprzedaż do klientów Enterprise z sektora Industry & Utilities.

EPM zapewnia możliwość oceny, analizy i archiwizacji danych o wszystkich projektach strategicznych realizowanych w obrębie Grupy Tauron. Dodatkowo system pozwala generować raporty
i sprawozdania opisujące poziom zaawansowania projektów z uwzględnieniem takich aspektów jak: harmonogram, budżet, ryzyka, zgodność ze strategią. Dostęp do narzędzi wchodzących w skład EPM odbywa się poprzez przeglądarkę internetową.

Nowy system połączono z funkcjonującym w Tauronie portalem intranetowym obsługującym witryny do zarządzania dokumentacją projektową. Umożliwiło to stworzenie jednolitego środowiska zarządzania informacją o wszystkich realizowanych w firmie projektach. Obecnie EPM stał się podstawowym narzędziem ewidencjonowania i raportowania danych oraz informacji o realizacji działań w obrębie projektów strategicznych. Dzięki integracji z portalem intranetowym, system EPM umożliwia także tworzenie repozytoriów dokumentów.

„Nie da się prowadzić skutecznie biznesu w organizacji, w której kluczowe procesy nie są uporządkowane. Zarządzanie informacją w firmie takiej jak nasza jest kluczowe. Złożoność działań związanych z danym projektem i wielość informacji, które trzeba przetworzyć przy jego realizacji wymagała użycia niezawodnego narzędzia. Stąd nasz wybór Microsoft Office Enterprise Project Management,” – powiedział Jan Fecko, dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Informacyjnymi w TAURON Polska Energia S.A.

Podczas wdrożenia przeszkolono ponad 120 użytkowników systemu, ze szczególnym naciskiem
na sprawne posługiwanie się systemem PPS. 40 użytkowników zostało przeszkolonych z posługiwania się systemem, co zostało potwierdzone odpowiednim certyfikatem.

Pod koniec wdrożenia został przeprowadzony audyt, który potwierdził zgodność systemu z metodyką PRINC E2.

Wdrożenie EPM zbiegło się z debiutem giełdowym Taurona.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl