Kontrola klimatyzacji i instalacji elektrycznych - INSTALACJE ELEKTRYCZNE - POMIARY OKRESOWE - KONTROLA - PRAWO BUDOWLANE - KLIMATYZACJA - WENTYLACJA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Kontrola klimatyzacji i instalacji elektrycznych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Kontrola klimatyzacji i instalacji elektrycznych

Kontrola klimatyzacji i instalacji elektrycznych
źródło: centrumpr.pl

Regularne przeglądy i dokonywanie okresowych pomiarów konieczne dla prawidłowego działania instalacji elektrycznych

Zgodnie z polskim prawem budowlanym wszystkie instalacje elektryczne przed oddaniem powinny zostać poddane próbom, oględzinom i niezbędnym pomiarom, które muszą być dokonane przez profesjonalistów posiadających stosowne uprawnienia. W budynkach mieszkalnych instalacje elektryczne muszą być przeglądane raz na pięć lat - tak stanowi prawo budowlane, którego powinni przestrzegać wszyscy właściciele nieruchomości, w przeciwnym razie należy liczyć się z sankcjami za zaniedbania i wynikłe w ich wypadku uszkodzenia. Instalacje elektryczne powinny być też przeglądane niezwłocznie po wystąpieniu różnego rodzaju wyładowań, w przypadku powodzi i nawałnic, ponieważ od tego może zależeć bezpieczeństwo, a nawet życie mieszkańców.

Kontrola klimatyzacji elektrycznej

Profesjonalna klimatyzacja elektryczna zapewnia bardzo dobre warunki, dzięki którym można komfortowo i wygodnie spędzać swój wolny czas, odpoczywać, wykonywać obowiązki domowe lub pracować. Przeglądy elektrycznej klimatyzacji powinny być przeprowadzane raz do roku. Należy też wymieniać filtry, ponieważ mogą się w nich rozwijać bakterie, które są niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia i mogą powodować na przykład groźne choroby lub alergie. Każda klimatyzacja powinna być użytkowana według zaleceń i wskazówek producentów, aby zapewnić jej sprawnie oraz bezawaryjnie działanie. Zalecane jest przeprowadzanie regularnych przeglądów przez wyznaczone firmy, znające się na serwisowaniu urządzeń konkretnej marki. 

Zarówno instalacje elektryczne jak i klimatyzacja wymagają wiele uwagi oraz systematycznych przeglądów, aby działały bez zarzutu oraz bezpiecznie. Warto o tym pamiętać, aby nie narażać na niebezpieczeństwo siebie oraz innych osób, które mieszkają blisko nas.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl