Nowa linia zewnętrznych lamp Steinel z czujnikami ruchu - LED - OŚWIETLENIE LED - CZUJNIK RUCHU - OPRAWY LED - LAMPY LED - STEINEL - FULL LED - LANGE ŁUKASZUK
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowa linia zewnętrznych lamp Steinel z czujnikami ruchu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowa linia zewnętrznych lamp Steinel z czujnikami ruchu

Nowa linia zewnętrznych lamp Steinel z czujnikami ruchu
fot. Lange Łukaszuk

Przy wykończeniu bryły budynku niezwykle ważna jest estetyka i spójne wkomponowanie poszczególnych elementów. Oświetlenie można zaaranżować w taki sposób, by zachowało swoje podstawowe funkcje, a przy tym cieszyło piękną formą. Firma Steinel proponuje dwie niezwykle oryginalne linie zewnętrznych lamp LED, które pomogą stworzyć doskonały klimat wokół domu.

Nowe zewnętrzne lampy z czujnikiem ruchu w ofercie firmy Steinel można podzielić na dwie linie. Modele Steinel L 625 i Steinel L 626 z diodami LED opracowano z myślą o zastosowaniu przy wejściach i na fasadach domów. Z kolei modele Steinel L 650, Steinel L 665, Steinel L 666 i Steinel L 680 z serii profesjonalnej Full LED są przeznaczone do montażu w domach i budynkach użyteczności publicznej. 

Lampy z rozmachem w serii LED 

Lampa LED Steinel L 625 zachwyca nowoczesnym designem łącząc wysokiej jakości aluminium i opalowe szkło, które sprawia, że światło przebija miękkim blaskiem. Oprócz walorów wizualnych, lampa L 625 z linii LED firmy Steinel posiada rozliczne atrybuty funkcjonalne. Oszczędność energii, dzięki zastosowaniu czujnika ruchu uruchamiana jedynie w potrzebie, daje możliwość dopasowania jednego z czterech programów działania oświetlenia do indywidualnych potrzeb. Bezpieczeństwo wynikające z precyzyjnego czujnika rejestrującego ruch w zakresie 360˚ i o 8-metrowym zasięgu to niektóre z zalet tego oświetlenia. Podobne aspekty funkcjonalne posiada drugi z modeli - lampa Steinel LED L 626.

Wykonana z tego samego materiału wysokiej jakości również zachowuje wartości estetyczne. Precyzyjny czujnik ruchu wykrywa ruch do 8m w promieniu 360˚. Zapala się wówczas mocnym światłem i automatycznie gaśnie, gdy nie ma potrzeby używania oświetlenia. Jasność podstawowa może być redukowana w zakresie od 0 do 25 %. Istnieje również opcja ustawienia ciągłego światła na czas 4 godzin, uruchamiana dwukrotnym naciśnięciem przycisku. System przechodzi po tym czasie automatycznie w tryb pracy czujnika.

Jasność działania w profesjonalnym oświetleniu linii Full LED 

Linia profesjonalna zewnętrznego oświetlenia firmy Steinel przeznaczona do stosowania wokół domu i budynków użytku publicznego odznacza się energooszczędnością na poziomie nawet do 90%. Jest to jedna z zasadniczych cech produktów oferowanych przez firmę Steinel i jedna z podstawowych wartości, którą kierują się konsumenci przy wyborze oświetlenia. Warto zwrócić uwagę, że poza niskimi kosztami eksploatacji firma Steinel proponuje rozwiązania estetyczne. Wysokiej jakości tworzywa, z których wykonane są lampy są połączeniem solidnego i odpornego na uszkodzenia materiału z designerskim wykończeniem. Z pewnością wpływa to na ogólną estetykę budynku. W linii Full LED marki Steinel wyróżnić można cztery modele: Steinel L 650, Steinel L 665, Steinel L 666 oraz Steinel L 680. Wszystkie wyposażone są w czujnik ruchu i zmierzchu oraz system chłodzenia. W zestawie, z niektórymi, znajdują się naklejki z numerami domu, które można przymocować do lamp. 

Model Steinel L 650 zachowuje żywotność diod do 50 000 godzin. Natomiast czujnik ruchu pozwala zaoszczędzić do 50 % energii. Pokrycie wykonane jest z odpornego na uderzenia tworzywa, w dodatku czujnik jest osłonięty klatką. Producent daje 3 - letnią gwarancję na swoje produkty, co podkreśla jakość ich wykonania. Zasięg oświetlenia Steinel L 650 można ustawić w dwóch wariantach – do 5 lub 12 metrów. Ustawić można również próg zmierzchu i czas aktywacji światła po jego zapaleniu. Lampa wyposażona została też w system ręcznego uruchamiania światła stałego na czas 4 godzin z automatycznym wyłączeniem po jego upływie. Steinel LED L 665 to kolejny model designerskiej techniki energooszczędnej. Moc wystarczająca na 50 000 godzin, podświetlany szklany panel z numerem czy zabezpieczenie przed kradzieżą, dzięki zastosowaniu zamykanego czujnika, to niektóre z zalet tego systemu firmy Steinel. Lampa ma zasięg 8 m oraz możliwość ustawienia światła podstawowego na poziomie 0 – 25 %. Przeznaczona do zawieszenia przy wejściu bądź na frontach budynku lampa Steinel L 666 wyposażona jest w mini czujnik precyzyjnego wykrywania ruchu o kącie wykrywania 360˚. Zasięg wykrywania wynosi do 8 m. Możliwe jest ustawienie czterech funkcji dostosowanych do indywidualnych wymagań obejmujących próg zmierzchu, moc światła bazowego, czas aktywnego oświetlenia od chwili zapalenia lampy, zakres rozpalania światła. Podstawa lamp modelu Steinel L 680 produkowana jest z dobrego gatunkowo aluminium, połączonego ze szklaną nasadką. Podświetlenie obejmuje tablicę z numerem, który można umieścić przy źródle światła. Jasność podstawową nowej lampy Steinel można ustawić w zakresie od 0 do 50% oraz włączyć funkcję łagodnego zapalania się światła. 

Dobór odpowiednich rozwiązań dotyczących oświetlenia wokół budynku przekłada się przede wszystkim na bezpieczeństwo mieszkańców oraz estetyczne doświetlenie domu i jego najbliższego otoczenia. Wiodącym producentem oświetlenia zewnętrznego jest firma Steinel, która świadczy kompleksowe usługi na rynkach europejskich od kilkudziesięciu lat. Firma tworzy oświetlenie w najwyższym standardzie, nieustannie doszlifowując metody produkcji. Tym samym może pochwalić się ciągłym wprowadzaniem innowacyjnej technologii, która zapewnia wysoki komfort użytkowania, bezpieczeństwo i oszczędność eksploatowanej energii. Zastosowane po raz pierwszy przez firmę Steinel czujniki do wykrywania ruchu, sytuują firmę na pozycji lidera w tej dziedzinie. Poprzez zamontowany w oświetleniu zewnętrznym system, działający na zasadzie podczerwieni, czujniki wychwytują markery w ruchu ludzkiego ciała i dopiero wtedy aktywują system oświetlający. Działa on tylko w momencie, gdy rejestruje ruch, wyłączając się automatycznie w chwili, gdy potrzeba używania oświetlenia nie jest sygnalizowana żadnymi zmianami w otoczeniu. W ten sposób oszczędność energii może sięgać 90%. Poza funkcjonalnością i komfortem oferowanym przez markę Steinel, firmę cechuje przywiązanie do estetyki produktów. Proponowana różnorodność zastosowanych materiałów pozwala idealnie wkomponować oświetlenie w bryłę budynku. Designerskie kształty, wykończenie i materiały, z których Steinel tworzy swoje produkty powodują, że lampy można sprytnie i efektownie dopasować do otoczenia. Rozświetlą portale i fasady budynków, ale znakomicie nadają się też do montowania na powierzchni całej bryły budynku, w miejscach gdzie oświetlenie jest szczególnie potrzebne. 

Wszystkie produkty marki Steinel cechuje wysoka jakość zastosowanych materiałów, co przekłada się na wytrzymałość i odporność lamp. Zaletami są przede wszystkim zastosowane systemy energooszczędne oraz ułatwiające użytkowanie oświetlenia. Pomocny jest system automatycznego zapalania, który przekłada się na komfort i bezpieczeństwo właścicieli posiadłości. Czujnik ruchu zastosowany w dwóch modelach linii Steinel LED oraz czterech modelach serii Steinel Full LED precyzyjnie namierza ruch w promieniu 360˚, w zasięgu kilku metrów. Istotne jest także wykonanie oświetlenia Steinel, które cechuje estetyczne wykończenie i designerska forma.

Źródło: Lange Łukaszuk

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
LŁ spólka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. (dawniej Lange Łukaszuk sp.j.)
ul. Wrocławska 43, Byków k. Wrocławia
tel.  +48 71 39 80 863
fax.  +48 71 39 80 869
www.langelukaszuk.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl