Nowe rozwiązania dla rooftopów zwiększające efektywność energetyczną - STEROWNIKI - BACNET - WENTYLATORY - BMS - INTELIGENTNE BUDYNKI - HVAC - EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA - TRANE - ZARZĄDZANIE BUDYNKIEM - INTERFEJS KOMUNIKACYJNY - ROOFTOP
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe rozwiązania dla rooftopów zwiększające efektywność energetyczną
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe rozwiązania dla rooftopów zwiększające efektywność energetyczną

Nowe rozwiązania dla rooftopów zwiększające efektywność energetyczną
fot. Trane

Właściciele budynków wymagają dzisiaj większych oszczędności energii i wydajności od całego systemu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Firma Trane, zaproponowała trzy nowe, opcjonalne technologie do rooftopów. Nowy wentylator z napędem bezpośrednim redukuje zużycie energii przez rooftopy nawet o 40%. Scentralizowany kontroler Tracker™ oraz interfejs komunikacyjny BACnet® oferują lepszą wydajność dzięki zaawansowanemu sterowaniu.  

Wentylator z napędem bezpośrednim 

Pracując 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, wentylator pobiera od 40% do 50% energii zużywanej przez rooftopy. Opracowany przez Trane wentylator z napędem bezpośrednim to energooszczędna alternatywa dla konwencjonalnych wentylatorów z napędem pasowym. Dzięki tej nowej technologii, rooftopy mogą pracować ze zredukowaną prędkością nawet przez 40% do 60% czasu. Zmiana prędkości w połączeniu ze zwiększoną wydajnością wentylatora generuje oszczędności energii do 40%. 

Pozwala to klientom sprostać lokalnym normom energetycznym i warunkom dofinansowania. Przykładem są “Certificat d’Economie d’Energie” BAT-TH31 we Francji, “Reglamento de Instalaciones Térmicas en los Edificios” w Hiszpanii oraz RSECE i SCE w Portugalii. Zmiana prędkości w wentylatorach z napędem bezpośrednim może również znacząco przyczynić się do wydajności energetycznej w budynkach handlowych.

Wentylatory z napędem bezpośrednim charakteryzują się prostszą konserwacją, ponieważ dostosowywanie napięcia pasa, czy planowanie wymiany napędów to już echa przeszłości. Prosta regulacja prędkości pracy wentylatora zapewnia szybkie oddanie urządzenia do użytku. Napęd zmiennej częstotliwości, silnik, złącze i wentylator mogą być wymieniane samodzielnie, co przekłada się na niskie koszty użytkowania.

 – Wydajność pozostaje jednym z głównych priorytetów dla naszych klientów, a wentylator rooftopowy daje możliwość znacznych oszczędności energii. Dzięki tej technologii napędu bezpośredniego, możemy dać naszym klientom znaczące oszczędności kosztów, zwiększoną niezawodność i wysoką wydajność  wyjaśnia Philippe Tisserand, rooftop and commercial unitary product manager w Trane na Europę, Bliski Wschód, Indie i Afrykę.

Opcjonalne wentylatory z napędem bezpośrednim są teraz dostępne do wszystkich modeli Trane Voyager™ II i III.

Rooftop Trane Voyager III WKD

Sterownik do rooftopów Tracker

Nowy scentralizowany sterownik systemu jest już dostępny dla wszystkich modeli rooftopów. Stanowi on zamiennik dla obecnego indywidualnego sterowania strefowego Tracker wykorzystuje protokół komunikacyjny LON, co umożliwia stworzenie jednego punktu sterowania dla nawet dwunastu rooftopów.

Nowy Tracker może być wykorzystywany w systemach typu split oraz do rooftopów nie wyprodukowanych przez Trane (w połączeniu z Trane Tracer™ ZN517), programowanych przekaźników wejścia/wyjścia i systemów zmiennych ilości powietrza z obejściem.

Opcjonalne oprogramowanie Tracker (tylko w języku angielskim) pozwala technikom Trane na zdalne monitorowanie i diagnozowanie, tworzenie raportów trendów oraz zapasową konfigurację. Moduł wejścia/wyjścia Trane Tracer™ MP503 Input/Output Module oferuje dodatkowe możliwości jak sterowanie nawilżaczem, czy sterowanie wentylatorem zewnętrznym (wywiewnym).

 – Nowy Tracker pozwala naszym klientom odczuć zalety systemu zarządzania budynkiem poprzez łatwy do zainstalowania i intuicyjny w obsłudze, ekonomiczny sterownik – tłumaczy Tisserand.

Interfejs komunikacyjny BCI-R BACnet

Interfejs komunikacyjny BACnet do modułów ReliaTel (BCI-R) pozwala na zintegrowanie rooftopów Trane z systemem zarządzania budynkiem (BMS) wykorzystującym protokół komunikacyjny BACnet. Moduł komunikacyjny połączony jest bezpośrednio ze sterownikami znajdującymi się wewnątrz modeli Voyager I, II i III.

  Widząc jak rynek skłania się w kierunku rozwiązań BACnet®, chcieliśmy być pewni, że oferujemy naszym klientom możliwość kompletnej integracji ich rooftopów z ich BMS  mówi Tisserand. 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl