Zaawansowany komputer jednopłytkowy Gizmo 2 o architekturze x86 - DIY - FARNELL ELEMENT14 - KOMPUTER JEDNOPŁYTKOWY - SYSTEM-ON-A-CHIP - OPEN HARDWARE - GIZMO 2 - GIZMOSPHERE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zaawansowany komputer jednopłytkowy Gizmo 2 o architekturze x86
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zaawansowany komputer jednopłytkowy Gizmo 2 o architekturze x86

Zaawansowany komputer jednopłytkowy Gizmo 2 o architekturze x86
fot. Farnell element14

Gizmo 2 firmy GizmoSphere może działać zarówno pod kontrolą systemu Windows, jak i Linux, a ponadto ma bardzo przyjazną dla programistów obsługę portów wejścia-wyjścia.

Wczoraj Farnell element14 poinformował o dostępności platformy developerskiej typu „zrób to sam” organizacji non-profit GizmoSphere, będącej społecznością deweloperów. Gizmo 2 oparty jest na nagradzanej platformie typu SoC, w której zastosowano procesor AMD z serii G, przeznaczonej do systemów wbudowanych. Jest to już druga generacja tego jednopłytkowego komputera typu open hardware o architekturze x86. Cechuje go wydajność na poziomie 85 gigaflopów, a więc użytkownik otrzymuje moc wydajnego komputera połączoną z możliwościami wejścia-wyjścia typowymi dla mikrokontrolera.

 – Gizmo 2 to platforma, którą warto poznać i wziąć udział w nowej rewolucji technologicznej. Opracowując Gizmo 2, nie poprzestaliśmy jedynie na wstawieniu lepszego procesora, układu graficznego i portów we-wy. Poszerzyliśmy też grono naszych partnerów o firmę element14, ponieważ chcemy, aby nasza platforma typu zrób to sam była najlepsza na świecie – deklaruje Colin Cureton, Menedżer ds. produktów i technologii w GizmoSphere.

Gizmo 2 to zaawansowana płytka rozwojowa zaprojektowana w duchu open hardware i prosta do zmodyfikowania. Zastała ona wyposażona w dwurdzeniowy procesor GX-210HA firmy AMD zintegrowany z kartą graficzną AMD Radeon HD 8210E o wydajności porównywalnej z kartami w postaci niezależnych urządzeń. Użytkownik otrzymuje do dyspozycji moc obliczeniową 85 gigaflopów przy poborze energii wynoszącym zaledwie 9 watów. Jest to jedna z najwydajniejszych płytek rozwojowych o architekturze x86, idealna do realizacji projektów wymagających ogromnej szybkości działania i możliwości sterowania obiektami zewnętrznymi, a także odczytywania danych z wielu różnych źródeł, takich jak czujniki czy internet. Wśród bogactwa opcji i możliwości można wymienić dedykowany port HDMI, dodatkowe gniazda PCIe, gniazdo kart SD zapewniające pamięć masową/nieulotną, port mSATA do podłączania dysków SSD i gniazdo kart microSD. Komputer Gizmo 2 może posłużyć jako podstawa do realizacji szerokiej gamy projektów, obejmujących między innymi: systemy wbudowane, zastosowania typowe dla mikrokontrolerów, projekty wielordzeniowe, sterowanie przemysłowe i automatyka, konsole do gier, tzw. digital signage, systemy medyczne, urządzenia sieciowe i wiele innych. 

 – Jesteśmy bardzo dumni z tego, że wprowadzamy na rynek tę doskonałą płytkę x86 od GizmoSphere. Dzięki obsłudze zarówno Windows, jak i Linuksa, tak hobbyści, jak i profesjonaliści zyskają możliwość stworzenia szerokiej gamy zaawansowanych systemów wbudowanych o mocy obliczeniowej komputerów PC – powiedział David Shen, Dyrektor techniczny w grupie Premier Farnell.

Gizmo 2 góraGizmo 2 dół
Gizmo 2, jednopłytkowy komputer open hardware o architekturze x86, z procesorem APU firmy AMD z serii G przeznaczonej do systemów wbudowanych, sprzedawany przez firmę Farnell element14.
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl