Największy na świecie wyłącznik generatorowy w Elektrowni Kozienice - ELEKTROWNIA - ABB - WYŁĄCZNIKI GENERATOROWE - KOZIENICE - BLOK ENERGETYCZNY - ENERGETYKA ZAWODOWA - GCB
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Największy na świecie wyłącznik generatorowy w Elektrowni Kozienice
drukuj stronę
poleć znajomemu

Największy na świecie wyłącznik generatorowy w Elektrowni Kozienice

Największy na świecie wyłącznik generatorowy w Elektrowni Kozienice
fot. ABB

W Elektrowni systemowej Kozienice w Polsce zostanie zainstalowany największy wyłącznik generatorowy (GCB) – pierwszy taki w Europie. Wyłącznik typu HEC 9-250 XL produkowany przez ABB zostanie zamontowany na bloku 11 o mocy 1075 MW. Blok ten będzie największym blokiem energetycznym w kraju.

Zużycie energii elektrycznej w Polsce stale rośnie i taka tendencja przewidywana jest w następnych dekadach. Rosnące zapotrzebowanie na energię wymusza budowę nowych elektrowni oraz modernizację starszych bloków. Blok 11 położonej na południe od Warszawy Elektrowni Kozienice stanie się najnowocześniejszym blokiem energetycznym w swojej klasie.

Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii oraz niskim kosztom eksploatacji wyłączniki generatorowe produkcji ABB są wykorzystywane w Kozienicach już od czterech dekad. Pierwszymi zainstalowanymi wyłącznikami były – dostarczone w latach 70-tych ubiegłego stulecia przez Brown Boveri & Cie (BBC) – wyłączniki wydmuchowe typu DR. W latach 2000-2001 zostały one zastąpione wyłącznikami typu HEC 6 w technologii SF6, które skutecznie funkcjonują do dzisiaj.

Wyłącznik GCB HEC 9-250XL (prąd znamionowy 33.500 A, prąd zwarciowy 250 kA) powstanie w renomowanej i nagradzanej fabryce w Zurichu w Szwajcarii. Od momentu wprowadzenia go na rynek w 2012 roku, HEC 9 pozostaje niedoścignionym wyłącznikiem o wysokiej sprawności i niewielkich kosztach eksploatacji, który spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i niezawodności wypracowane dla największych bloków energetycznych - do 1800 MW.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl