Wielozadaniowe listwy przeciwprzepięciowe APC SurgeArrest w nowej odsłonie - OCHRONA PRZECIWPRZEPIĘCIOWA - APC BY SCHNEIDER ELECTRIC - LISTWA PRZECIWPRZEPIĘCIOWA - APC SURGE ARREST
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Wielozadaniowe listwy przeciwprzepięciowe APC SurgeArrest w nowej odsłonie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wielozadaniowe listwy przeciwprzepięciowe APC SurgeArrest w nowej odsłonie

Wielozadaniowe listwy przeciwprzepięciowe APC SurgeArrest w nowej odsłonie
fot. APC by Schneider Electric

Odpowiednie zasilanie urządzeń elektrycznych jest podstawowym elementem wpływającym na okres ich użytkowania. Listwy przeciwprzepięciowe z serii APC SurgeArrest zapewniają wysoki poziom ochrony komputerów, innych urządzeń elektronicznych i peryferyjnych oraz chronią łącza telefoniczne. W bieżącym roku ich wygląd został odświeżony, by jeszcze lepiej mogły spełniać swoje funkcje.

Listwy przeciwprzepięciowe to urządzenia, na które zazwyczaj nie zwracamy większej uwagi i z reguły nie doceniamy ich roli. Jednak szkodliwe przepięcia wywoływane przez burze z wyładowaniami atmosferycznymi lub usterki sieci zasilającej mogą przenosić się po liniach zasilających i łączach do transmisji danych, uszkadzając urządzenia elektroniczne i niszcząc cenne dane.

Kompletne rozwiązania

W trosce o rosnące zagrożenia, w postaci burz z silnymi wyładowaniami atmosferycznymi oraz przerw w dostawach energii, APC by Schneider Electric odświeżył cieszące się uznaniem na rynku listwy przeciwprzepięciowe SurgeArrest, stawiając na komplementarność rozwiązań i funkcjonalność. Gama produktów SurgeArrest dzieli się na trzy serie: SurgeArrest Performance, SurgeArrest Home/Office oraz SurgeArrest Essential, po to aby lepiej dopasować się do wymagań sieci i użytkowników.

Do nowości, które zostały wprowadzone w całej serii SurgeArrest należy: biały kolor modeli, który dobrze sprawdzi się w jasnych pomieszczeniach biurowych oraz mniejszy i bardziej prostokątny kształt o mocno zarysowanych krawędziach. To co dodatkowo wyróżnia tę gamę produktów to prosty, kompaktowy oraz nowoczesny styl pulpitu listwy. Ponadto, do niektórych modeli dodane zostały 2 porty USB z funkcją ładowania telefonu (5V, 2.4A), które są kompatybilne z każdym innym rodzajem urządzeń mobilnych. Wzrost wartości energii znamionowej z 918J do 2754J zapewnia jeszcze lepszą ochronę podłączonych urządzeń.

APC SurgeArrest Essential

Ochrona i bezpieczeństwo

Podstawowym zadaniem gamy produktów SurgeArrest jest zagwarantowanie jak najlepszej ochrony sprzętu elektronicznego. Urządzenia z serii APC SurgeArrest Performance oraz SurgeArrest Home/Office zapewniają wysoki poziom ochrony komputerów, innych urządzeń elektronicznych i peryferyjnych, a także chronią łącza telefoniczne. Wybrane modele zapewniają również ochronę łączy na kablach koncentrycznych. Nowoczesne obwody filtrujące zapewniają znakomitą ochronę wrażliwego sprzętu elektronicznego przed dużymi i powtarzającymi się przepięciami. Dodatkowymi rozwiązaniami zastosowanymi w tych modelach są m.in. duża liczba gniazd, kabel zasilający, rozgałęźnik do linii telefonicznej, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z dwóch urządzeń jednocześnie (np. modem i telefon), przesłony zabezpieczające, wskaźnik przeciążenia, wskaźnik stanu, ułatwienia w prowadzeniu kabli oraz diody LED informujące użytkowników o usterce okablowania w instalacji budynku.

Z kolei model SurgeArrest Essential zapewnia podstawowy poziom ochrony przed przepięciami, jakim powinny być objęte wszystkie komputery i domowe urządzenia elektroniczne. Nowoczesne obwody filtrujące zapewniają znakomitą ochronę wrażliwego sprzętu elektronicznego przed większymi i powtarzającymi się przepięciami, co jest szczególnie ważne latem, podczas silnych wyładowań atmosferycznych.

Źródło: APC by Schneider Electric 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl