Sterownanie aplikacjami ruchem ręki - LCD - IPHONE - KAMERA - RĘKA - MANIPULOWANIE - STEROWANIA - NAWIGACJA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Sterownanie aplikacjami ruchem ręki
drukuj stronę
poleć znajomemu

Sterownanie aplikacjami ruchem ręki

Sterownanie aplikacjami ruchem ręki
fot. Larry Hardesty, MIT News Office
Znane już iPhone'y wykorzystują czujniki pojemnościowe, gdzie zbliżenie palca powoduje przerwanie połączenia elektrycznego między czujnikami w ekranie. Alternatywne podejście wykorzystuje czujniki optyczne do śledzenie ruchów palców użytkownika ma właśnie trafić na rynek.

Naukowcy z MIT Media Lab mają już rozpracowany system pozwalający na wykorzystanie nowego typu czujników. 19go grudnia w Aiggraph w Azji zespół MIT zaprezentuje pierwsze raporty ze swojej pracy oraz dokona pierwszych oficjalnych prezentacji tego systemu.

Wielu badaczy pracuje nad interfejsami o podobnej ideologii, które np pozwoliłyby użytkownikowi przeciągać okna na ekranie po prostu przesuwając po nim palcami, lub obracać obraz w 3 wymiarach poprzez szybki ruch nadgarstka.

System Media Lab wymaga ciekłokrystalicznej tablicy jakąjest zwykły wyświetlacz LCD z tablicą czujników z tyłu. Ciekłe kryształy służą jako soczewki pokazując czarno biały obraz który pozwala za dostęp światła do czujników.Najprostsze wyjaśnienie tego, jak działa system można określić jako tablicę dziur na przeciwko czujników zamiast LCD. Światło przechodzące przez dziury dociera do czujników wytwarzając obraz o niskiej rozdzielczości.

Problemem staje się to, że bardzo mało światła jest w stanie dotrzeć do czujników więc wymaga dłuższego czasu " naświetlania" co może być jednak niemożliwe.

Artur Kulikowski
web.mit.edu
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl