Wizualizacja, sterowanie i zdalny serwis w jednym panelu - SABUR
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Wizualizacja, sterowanie i zdalny serwis w jednym panelu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wizualizacja, sterowanie i zdalny serwis w jednym panelu

Wizualizacja, sterowanie i zdalny serwis w jednym panelu

LP2200 firmy ASEM to zaawansowane, bezwentylatorowe panele PAC, które realizują funkcje wizualizacji, sterowania i zdalnego dostępu serwisowego do instalacji automatyki.  Ich architektura jest oparta na procesorach Intel Celeron J1900 2 GHz i systemach operacyjnych Windows Embedded Compact 7 Pro lub Windows Embedded Standard 7E/7P.

Urządzenia są dostępne w aluminiowych obudowach (także w wykonaniach True Flat), w dziesięciu wielkościach ekranu (od 10,1” do 24”). LP2200 są wyposażone w ekrany LCD TFT z podświetleniem LED i 5-przewodową, dotykową matrycą rezystancyjną. Ekran paneli można zabezpieczyć dodatkowo szklaną warstwą GFG (Glass-film-glass). Wersja podstawowa urządzeń ma wbudowane 2 porty Ethernet, 4 interfejsy USB, port szeregowy RS-232, slot wideo DVI/I oraz 2 sloty mini PCI przeznaczone do instalacji karty ASEM NETcore lub karty pamięci NV RAM, która zabezpiecza dane procesowe w razie awarii zasilania.

Funkcje związane z wizualizacją realizowane są w oparciu o środowisko HMI/SCADA Premium HMI 4 (pakiet narzędziowy wszystkich paneli i komputerów producenta), funkcje sterowania udostępnia pakiet SoftPLC CODESYS. Środowisko CODESYS umożliwia komunikację w trybie master w wielu popularnych sieci przemysłowych, m.in: CANopen, EtherCAT, Modbus RTU i Modbus TCP/IP, Profibus DP i Profinet IO. Panele LP2200 obsługują wymienione sieci i w ich obszarze można je rozbudowywać z użyciem modułów wejść/wyjść zdalnych.

Oprócz funkcji wizualizacyjno-sterujących panele PAC (skrót od Programmable Automation Controller, czyli sterownik programowalny automatyki) oferują bezpieczny, zdalny dostęp w trybie serwisowym do urządzeń i instalacji, który realizowany jest za pomocą technologii ASEM Ubiquity.
Panele operatorskie ze zintegrowanymi funkcjami sterowania  są znakomitą alternatywą dla tradycyjnego połączenia sterownika PLC/PAC z panelem HMI. Urządzenia tego typu doskonale spełniają zadania sterowania i wizualizacji w różnych typach instalacji ciepłowniczych, infrastrukturalnych, przemyśle maszynowym, a także w automatyce budynkowej.

Więcej informacji

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
SABUR Sp. z o.o.
SABUR Sp. z o.o.
ul. Puławska 303, Warszawa
tel.  22 549 43 53
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl