Sterowniki PLC Saia PCD kompatybilne z BACnet - BACNET - SABUR
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Sterowniki PLC Saia PCD kompatybilne z BACnet
drukuj stronę
poleć znajomemu

Sterowniki PLC Saia PCD kompatybilne z BACnet

Sterowniki PLC Saia PCD kompatybilne z BACnet
źródło: Sabur

Sterowniki serii Saia PCD zapewniają komunikację w sieci BACnet w zgodzie z nową wersją protokołu (standard 135-2014). BACnet to niezależny protokół sieciowy stworzony do zarządzania budynkami (systemy monitoringu i sterowania, HVAC, kontrola dostępu i bezpieczeństwa, sterowanie oświetleniem, ochrona przeciwpożarowa itp.). Najważniejszą cechą technologii BACnet jest jej otwartość. Dzięki niej każdy dostawca może opracować urządzenia i oprogramowanie komunikujące się przy użyciu tego protokołu.

BACnet umożliwia połączenie w jedną sieć wszystkich obiektów systemu automatyki w budynku, niezależnie od ich producentów. Oprócz tego protokół standaryzuje funkcje takie jak programy czasowe, kalendarz, alarmy i zapis danych historycznych.

W sterownikach Saia PCD został zaimplementowany BACnet standard ISO 16484-5:2014. Zgodność z nową wersją standardu oznacza m.in. więcej opcji automatyki budynków i nowe funkcje routingu dla sprawnego podłączenia urządzeń magistrali. Pozostałe nowości to m.in.:

Opóźnianie i blokowanie alarmów

Nowa funkcja Time-Delay-To-Normal umożliwia niezależne ustawianie opóźnień dla alarmów przychodzących i wychodzących. Dodatkowo można czasowo blokować wysyłanie alarmów dla poszczególnych części systemu, co jest przydatną funkcją podczas przeglądów serwisowych systemu (alarmy z wyłączanych/serwisowych urządzeń czy układów nie absorbują uwagi pracowników obsługi).

Stemple czasowe i śledzenie zdarzeń

W razie wystąpienia błędu ważna jest nie tylko wiedza o tym, co się wydarzyło, ale także kiedy. Nowa wersja protokołu BACnet pozwala na przechowywanie w sterownikach danych historycznych dotyczących zdarzeń nawet po zaniku zasilania. Przechowywane stemple czasowe pozwalają na uzyskanie pełnych informacji służących do wyjaśnienia łańcucha zdarzeń.
Oprócz tego wprowadzone zostały dwie nowe funkcje do przesyłania alarmów tekstowych, umożliwiające ich wstępne sformatowanie i bezpiecznie przechowywanie w sterowniku, nawet po awarii zasilania.

www.sabur.com.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
SABUR Sp. z o.o.
SABUR Sp. z o.o.
ul. Puławska 303, Warszawa
tel.  22 549 43 53
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl