Nierzetelni sprzedawcy zrażają do zmian w dostawach energii - GASPOL - ZMIANA SPRZEDAWCY PRĄDU - ZMIANA SPRZEDAWCY ENERGII
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nierzetelni sprzedawcy zrażają do zmian w dostawach energii
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nierzetelni sprzedawcy zrażają do zmian w dostawach energii

Nierzetelni sprzedawcy zrażają do zmian w dostawach energii
fot. Adam Banaszak, szef sprzedaży energii elektrycznej i gazu ziemnego, Gaspol Energy

Z najnowszego monitoringu URE zmian sprzedawcy energii elektrycznej wynika, że na taki krok w 2016 roku zdecydowało się dużo mniej odbiorców niż rok wcześniej. Firmę handlującą prądem w ubiegłym roku zmieniło 57 proc. mniej firm i 31 proc. mniej odbiorców indywidualnych niż w 2015 r.

Przyczyn takiego stanu należy upatrywać przede wszystkim w nierzetelności niektórych sprzedawców, którzy zarówno w segmencie komercyjnym, jak i domowym nieuczciwymi praktykami zrazili odbiorców do podejmowania decyzji o zmianie. Uderza to zwłaszcza w przedsiębiorstwa stosujące przejrzyste zasady i nie stosujące żadnych ukrytych kosztów. Istotnym czynnikiem jest też fakt, iż większość firm oraz coraz częściej także odbiorców indywidualnych zawiera umowy na okresy równe latom kalendarzowym, nawet jeśli nie dokonali jeszcze zmiany sprzedawcy. To powoduje, że zmiany sprzedawcy dokonywane w trakcie roku są coraz rzadszym zjawiskiem i prawdopodobnie dane z monitoringu za styczeń 2017 potwierdzą ten trend. 

Warto przy tej okazji pamiętać o kilku zasadach przy podpisywaniu nowej umowy na sprzedaż energii. Trzeba upewnić się m.in. czy stawka, jaką obiecuje nam sprzedawca obowiązuje w całym okresie na jaki zawierana jest umowa oraz jaki jest okres jej wypowiedzenia (niektórzy sprzedawcy stosują nawet półroczny okres ze skutkiem na koniec roku). Sprawdźmy, także czy rozliczenia prowadzone będą na podstawie danych rzeczywistych czy też prognoz. Na koniec wreszcie, nie dajmy się zwieść pięknym słowom handlowców, że nowa oferta będzie tańsza i uważnie przyjrzyjmy się, czy nie ma w niej jakichś ukrytych kosztów lub sprzedawca nie chce nam w pakiecie zaproponować innych produktów: np. ubezpieczenia.

Adam Banaszak, szef sprzedaży energii elektrycznej i gazu ziemnego, Gaspol Energy

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl