EPLAN Cogineer - nowy dodatek do do EPLAN Electric P8 - EPLAN - OPROGRAMOWANIE PROJEKTOWE - TARGI W HANNOWERZE - EPLAN ELECTRIC P8 - EPLAN COGINEER
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności EPLAN Cogineer - nowy dodatek do do EPLAN Electric P8
drukuj stronę
poleć znajomemu

EPLAN Cogineer - nowy dodatek do do EPLAN Electric P8

EPLAN Cogineer - nowy dodatek do do EPLAN Electric P8

Podczas tegorocznych targów w Hanowerze pod koniec kwietnia swoją oficjalną premierę będzie miało przełomowe rozwiązanie do automatyzacji: EPLAN Cogineer, które pojawi się jako dodatek Add-On do EPLAN Electric P8.

Nowo stworzone oprogramowanie pozwala na szybkie przejście do automatyzowania procesu tworzenia schematów hydraulicznych, pneumatycznych i elektrycznych, wystarczy tylko nacisnąć przycisk, by uzyskać imponujące rezultaty. Użytkownicy mogą natychmiast rozpocząć pracę z tym narzędziem, które jest w pełni zintegrowane ze środowiskiem Platformy EPLAN i zapewnia maksymalną prostotę oraz łatwość obsługi. Nie jest wymagana wiedza specjalistyczna o konfiguracji ani o zarządzaniu wariantami – wystarczy standardowa wiedza o technologii makr.

Nowy system automatyzacji EPLAN Cogineer, w pełni zintegrowany ze środowiskiem Platformy EPLAN, będzie miał premierę podczas Targów Hanowerskich. To innowacyjne oprogramowanie jest całkowicie nowym rozwiązaniem, które umożliwia użytkownikom tworzenie schematów elektrycznych, hydraulicznych i pneumatycznych poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Szczególną cechą oprogramowania do zautomatyzowanej konfiguracji udostępnionej w oprogramowaniu EPLAN jest możliwość skorzystania z niego natychmiast, przez dowolnego użytkownika środowiska Platformy EPLAN – bez barier, czy też żmudnego zapoznawania się z nowym narzędziem.

Dwa obszary funkcji EPLAN Cogineer pozwalają uzyskać błyskawiczne rezultaty: zestawy zasad są definiowane w obszarze „Designer”, a następnie w obszarze „Project Builder” można automatycznie tworzyć interfejsy użytkownika do konfiguracji i zautomatyzowanego kreowania projektów. Do korzystania z obszaru „Project Builder” nie jest potrzebna wiedza o oprogramowaniu EPLAN. Więcej informacji na ten temat w dalszej części artykułu.

 Nowe rozwiązanie EPLAN Cogineer jest w pełni zintegrowane ze środowiskiem Platformy EPLAN (kliknij zdjęcie aby powiększyć)

Nowe rozwiązanie EPLAN Cogineer jest w pełni zintegrowane ze środowiskiem Platformy EPLAN (kliknij zdjęcie aby powiększyć)

 – Stworzyliśmy system możliwie prosty w użytkowaniu, ale też wysoce innowacyjny, jeśli chodzi o jego funkcjonalność – wyjaśnia Dieter Pesch, kierownik ds. zarządzania produktami oraz rozwoju w firmie EPLAN.

Najważniejszą cechą tego systemu jest prostota. Możliwe jest szybkie i proste tworzenie zestawu zasad mechatronicznych i interfejsów konfiguracji – nie jest do tego wymagana zaawansowana wiedza programistyczna. Niepotrzebna jest także specjalistyczna wiedza na temat korzystania z zewnętrznych systemów oprogramowania, takich jak Excel, VBA czy HTML. Wystarczy podstawowe doświadczenie w technologii makr.

Makra jako zestawy zasad

Podstawą do tworzenia zestawów zasad są makra i istniejące przykładowe projekty. Tworzenie odbywa się przy użyciu podstawowych funkcji zmiennych i argumentów logicznych – np. tzw. mini-konfiguracji do generowania podfunkcji przełącznika, czy też do pełnych projektów z systemami opcji lub bez nich. Nie ma znaczenia, czy schematy są projektowane zgodnie z funkcjonalnymi strukturami, czy z określoną perspektywą produkcyjną. Użytkownicy mogą korzystać z EPLAN Cogineer niezależnie od tego, w jakim się znajdują punkcie i nie trzeba w żaden sposób zmieniać bieżącego sposobu projektowania.

Wsparcie norm i standardów

EPLAN Cogineer oferuje pełną spójność danych, od strukturyzacji produktów po wdrożenie projektu, a także ułatwia zapewnienie zgodności z normami i standardami – pozwala więc osiągnąć możliwie wysoką dokładność i maksymalną efektywność. Użytkownicy odniosą dwie duże korzyści: po pierwsze, otrzymają bezbłędne wdrażanie zdefiniowanych zasad i struktur, co daje konfigurację wysokiej jakości, a po drugie w czasie, który wcześniej poświęciliby na kopiowanie i wklejanie ze stron i makr, będą mogli stworzyć o wiele więcej projektów.

Szybkie wyniki

Nawet pierwszy projekt można stworzyć szybko, bo interfejs użytkownika jest bardzo intuicyjny. W przypadku tego rozwiązania obowiązuje hasło „nauka przez działanie”, zarówno jeśli chodzi o okazyjnych, jak i stałych użytkowników, ponieważ EPLAN Cogineer to bardzo proste narzędzie do automatycznego tworzenia projektów. Nie ma znaczenia, czy maszynie/systemowi nadano już strukturę zgodną z funkcjonalnymi aspektami, czy też w podejściu hierarchicznym charakterystycznym dla danego systemu. To rozwiązanie oferuje również skalowalne podejście do konfiguracji, jeśli chodzi o metodologię pracy – na przykład można połączyć odpowiednio do wymogów standardową metodę ręczną oraz konfigurowalną część podprojektów.

EPLAN Cogineer można stosować w firmach o dowolnej wielkości i we wszystkich branżach. Dla każdego użytkownika – inżyniera maszynowego/systemowego, dostawcy usług/energii – będzie wszechstronnym narzędziem do automatyzacji, oszczędzającym czas i poprawiającym jakość rozwiązań inżynierskich. Oprogramowanie zostało w pełni zintegrowane z interfejsem środowiska Platformy EPLAN i będzie dostępne od 1 maja 2017 r. do licencji EPLAN Electric P8, z pakietami modułów w wersji od „Select” w górę.

 – 100% spójności danych, od planowania po projekt, umożliwia naszym użytkownikom, korzystającym z rozwiązania EPLAN Cogineer, przetwarzanie projektów klientów precyzyjnie i bez straty czasu – podsumował Dieter Pesch – a to można zrobić nie czekając na pozostałe osoby zaangażowane w dany proces. Wszystko jest przechowywane centralnie, ze stałą możliwością dostępu. Efekt końcowy to system przyjazny dla każdego użytkownika, oszczędzający czas i pieniądze.

Korzyści zapewniane przez oprogramowanie EPLAN Cogineer:

  • można rozpocząć użytkowanie natychmiast, bez przeszkód,
  • wydajność: zdolność produkcyjna natychmiast po instalacji,
  • interfejs użytkownika: automatyczny, bez konieczności programowania,
  • przyjemna praca z programem: można się go szybko nauczyć i łatwo się z nim pracuje,
  • łatwość obsługi: dotyczy różnych podejść projektowych i różnych struktur projektu,
  • pełna integracja: w środowisku Platformy EPLAN,
  • ochrona wiedzy: standardów firmy,
  • nie jest potrzebna umiejętność programowania ani wiedza specjalistyczna.
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
AB-MICRO Sp. z o.o.
ul. Kulczyńskiego 14, Warszawa
tel.  32 721 60 00
fax.  32 721 60 01
www.abmicro.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl