ABB i IBM nawiązują współpracę w zakresie sztucznej inteligencji dla przemysłu - IBM - ABB - ABB ABILITY - SZTUCZNA INTELIGENCJA DLA PRZEMYSŁU
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ABB i IBM nawiązują współpracę w zakresie sztucznej inteligencji dla przemysłu
drukuj stronę
poleć znajomemu

ABB i IBM nawiązują współpracę w zakresie sztucznej inteligencji dla przemysłu

ABB i IBM nawiązują współpracę w zakresie sztucznej inteligencji dla przemysłu

ABB i IBM ogłosiły nawiązanie strategicznej współpracy, która połączy wiodącą w branży ofertę z zakresu rozwiązań cyfrowych — ABB Ability — i zdolności poznawcze internetu rzeczy IBM Watson, otwierając nowe możliwości przed klientami z sektorów użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury.

Klienci skorzystają z dogłębnej wiedzy ABB i jej szerokiej oferty cyfrowych rozwiązań w połączeniu z doświadczeniem IBM w obszarze sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i różnych sektorów rynku. Pierwsze dwa wspólne rozwiązania przemysłowe oparte na platformie ABB Ability i systemie Watson pozwolą ocenić i zinterpretować w czasie rzeczywistym zdarzenia zachodzące w fabryce oraz sieciach inteligentnych.

– Nawiązanie współpracy między ABB i IBM wyznacza nową granicę w technologiach dla przemysłu. Oznacza to wyjście poza obecnie połączone systemy, które tylko gromadzą dane, i stworzenie takich operacji przemysłowych i maszyn, które wykorzystują dane do wykrywania, analizowania, optymalizowania i podejmowania działań wydłużających działanie systemów, przyspieszających pracę i przynoszących dodatkowe zyski dla klientów przemysłowych – powiedział prezes Grupy ABB Ulrich Spiesshofer. – Posiadając bazę 70 milionów urządzeń połączonych z siecią, 70 tysięcy cyfrowych systemów sterowania oraz 6 tysięcy rozwiązań z zakresu oprogramowania dla przedsiębiorstw, ABB jest godnym zaufania liderem w sektorze przemysłowym, który posiada czterdziestoletnie doświadczenie w tworzeniu cyfrowych rozwiązań dla klientów. IBM jest liderem w sektorze sztucznej inteligencji i informatyki kognitywnej. Obie firmy wspólnie opracują potężne rozwiązania, które pozwolą klientom czerpać korzyści z czwartej rewolucji przemysłowej.

Nowy pakiet przełomowych rozwiązań

Nowy pakiet przełomowych rozwiązań opracowanych przez ABB i IBM pomoże firmom rozwiązać w zupełnie nowy sposób niektóre z najważniejszych branżowych problemów, na przykład usprawnić kontrolę jakości, skrócić czas przestojów i zwiększyć szybkość oraz opłacalność procesów przemysłowych. Te rozwiązania wyjdą poza obecnie połączone systemy, zastępując je kognitywnymi maszynami wykorzystującymi dane, aby rozumieć, wykrywać, uzasadniać i podejmować działania wspierające pracowników przemysłowych, co pozwoli na wyeliminowanie niewydajnych procesów i zbytecznych zadań.

– Ten ważny projekt współpracy z firmą ABB pozwoli nam jeszcze lepiej wykorzystać system Watson w zastosowaniach przemysłowych: od produkcji po zakłady użyteczności publicznej, transport i wiele innych sektorów – powiedziała Ginni Rometty, prezes IBM. – Dane generowane przez produkty, urządzenia i systemy firm przemysłowych są obietnicą postępu technologicznego, wydajności i bezpieczeństwa. Tylko dzięki rozbudowanym funkcjom poznawczym systemu Watson i dostosowaniu naszej platformy do potrzeb różnych sektorów przemysłu możemy odnieść korzyści z tych nowych możliwości. Razem z firmą ABB rozpoczniemy nową erę przemysłową.

Dane uzyskiwane w czasie rzeczywistym w fabrykach

ABB i IBM wykorzystają sztuczną inteligencję systemu Watson, by pomóc w wykrywaniu usterek za pomocą pozyskiwanych w czasie rzeczywistym przez system ABB zdjęć z produkcji i analizowania ich w systemie IBM Watson. Wcześniej tego typu kontrole jakości były przeprowadzane ręcznie, co często przebiegało powoli i było obarczone ryzykiem błędu. Dzięki poznawczym możliwościom systemu Watson wykorzystywanym w fabrykach w połączeniu z technologią automatyki przemysłowej ABB firmy będą mogły zwiększyć produkcję przy lepszej dokładności i zgodności. W czasie procesu produkcji na linii rozwiązanie ostrzeże wytwórcę o krytycznych wadach — niewidocznych ludzkim okiem — decydujących o jakości montażu końcowego. Dzięki temu eksperci ds. kontroli jakości będą w stanie szybciej zareagować. Łatwiejsze wykrywanie usterek będzie miało wpływ na całą linię produkcyjną i przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności firmy, zapobiegając jednocześnie kosztownym wycofaniom produktu, odbijającym się też na reputacji przedsiębiorstwa.

Dane uzyskiwane w czasie rzeczywistym w inteligentnych sieciach elektroenergetycznych
ABB i IBM wykorzystają również możliwości systemu Watson do przewidywania wzorców dostaw dla energetyki wytwórczej i popytu na podstawie danych historycznych i pogodowych. Pomoże to zakładom użyteczności publicznej, które zmagają się z coraz bardziej skomplikowanym systemem energetycznym, wykorzystującym zarówno tradycyjne, jak i odnawialne źródła energii, w optymalizacji działań i konserwacji istniejących inteligentnych sieci. Prognozy dotyczące temperatury, nasłonecznienia i prędkości wiatru będą wykorzystywane do przewidywania zapotrzebowania na energię, co pomoże dostawcom optymalnie zarządzać obciążeniem oraz ustalać ceny na bieżąco.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl