Nowa jakość ekstremalnego filmowania z drukiem 3D - DRUK 3D - ZORTRAX - NIXA - KAMERY SPORTOWE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowa jakość ekstremalnego filmowania z drukiem 3D
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowa jakość ekstremalnego filmowania z drukiem 3D

Nowa jakość ekstremalnego filmowania z drukiem 3D
fot. Zortrax

Druk 3D oferuje profesjonalistom całkowitą niezależność w tworzeniu dedykowanych części i ulepszeń do kamer sportowych.

Istotą ekstremalnego filmowania jest możliwość uchwycenia niepowtarzalnych i nietypowych ujęć w jak najlepszej jakości. Często jednak na drodze filmowców stają ograniczenia w postaci braku odpowiedniej stabilizacji sprzętu i możliwości zamontowania go w nietypowych miejscach. Obudowy oferowane w zestawie z profesjonalnymi kamerami sportowymi nie zawsze znajdą zastosowanie w danych warunkach, inne zaś nie gwarantują wystarczającej stabilizacji obrazu. Dotychczas filmowcy i fani sportów ekstremalnych tworzyli własne rozwiązania za pomocą łatwo dostępnych narzędzi i przedmiotów, działając na zasadzie metody prób i błędów. Okazuje się jednak, że i w tej dziedzinie technologia druku 3D może okazać się bezkonkurencyjna.

Polskie studio projektowe Nixa, z pomocą drukarek 3D Zortrax M200 i dedykowanego materiału Zortrax stworzyło pakiet specjalnych akcesoriów do kamer sportowych, które gwarantują lepszą stabilność i możliwość umocowania w niedostępnych dotychczas miejscach. Dodatkowym atutem jest również niska cena takiego rozwiązania oraz szybki czas realizacji projektu. Druk 3D może również pomóc w tworzeniu prototypów zupełnie nowych rozwiązań, które następnie mogą wejść do masowej produkcji. Uchwyty zaprojektowane przez Nixa mają kilka wspólnych cech, wszystkie mogą poruszać się w trzech osiach i pozwalają na stabilne filmowanie zarówno z ręki operatora, jak i po przymocowaniu do nietypowej powierzchni, na przykład do kierownicy samochodu lub rakiety tenisowej. Dzięki szerokiej gamie materiałów Zortrax, profesjonaliści mogą również idealnie dostosować obudowę do swoich potrzeb, zarówno jeśli potrzebują niezwykle wytrzymałych, jak i lekkich rozwiązań.

Uchwyty Nixa pozwalają na stabilne filmowanie po przymocowaniu do nietypowej powierzchni np. rakiety tenisowej

Uchwyt Nut-Crusher, to łączący ergonomię i uniwersalność produkt, umożliwiający instalację kamery sportowej na wszelkiego rodzaju profilach okrągłych o średnicy od 15-30mm. Dzięki zastosowaniu materiału Zortrax osiągnięto o wiele większą wytrzymałość, niż w innych tego typu rozwiązaniach. Fig Rig! Umożliwia stabilne kręcenie filmów dzięki rękojeści z miejscami na obie dłonie. W centralnej części znajduje się mocowanie, które umożliwia zamontowanie każdej kamery sportowej lub małego aparatu fotograficznego. Na górnej części znajdują się dwie szyny, które pozwalają na montaż np. lampy błyskowej lub lampy LED. Wreszcie obudowa Shark, której niewątpliwym atutem jest możliwość montażu zarówno wertykalnie, jaki i horyzontalnie dzięki podwójnemu systemowi uchwytów, umiejscowionych po boku i na górze obudowy. Idealnie nadaje się do zastosowania na wszelkiego rodzaju kaskach. Projekty Nixa są tworzone w ramach wzbogacania autorskiej Biblioteki Modeli Zortrax. Biblioteka Modeli to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu użytkownik może trzymać wszystkie swoje projekty w jednym miejscu i mieć do nich stały dostęp z różnych urządzeń. To również miejsce, w którym użytkownicy mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i wynikami prac oraz korzystać z porad innych, również dzięki możliwości rejestracji za pomocą konta na Facebooku.

Dostępne w aplikacji modele można komentować, dodawać do ulubionych,  pobierać, edytować i udostępniać w mediach społecznościowych. Znajdują się tam również pracę wielu znanych twórców, takich jak Samuel Bernier, Joe Bowers i Craig Barr.

Druk 3D oferuje profesjonalistom całkowitą niezależność w tworzeniu dedykowanych części i ulepszeń do kamer sportowych.

Projekt polskiego studia po raz kolejny pokazuje różnorodność zastosowań technologii druku 3D, która w połączeniu z kreatywnością może przyczynić się do tworzenia łatwo dostępnych i niedrogich rozwiązań dla profesjonalistów, a także prototypów do ulepszenia już istniejącego sprzętu. Prototypy mogą również stanowić doskonały wyznacznik na dalszym etapie rozwoju produktu, jako baza do dalszych ulepszeń. Akcesoria Nixa to swoista odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, biorąc pod uwagę wysoką cenę dostępnych akcesoriów i ich ograniczenia. Z pewnością technologia druku 3D jeszcze nie raz nas zaskoczy.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl